Stejně jako pro mnohé další profese znamenala i pro řadu konstruktérů pandemie Covid-19 nutnost pracovat z domova. Dodavatelé CAD a PLM aplikací se zachovali vstřícně a dělají maximum pro to, aby svým uživatelům situaci usnadnili.

Většina firem, které dodávají software pro vývoj výrobků, nyní umožňuje instalovat CAD software i na domácí počítače a všem uživatelům nadále poskytují standardní technickou podporu. Vyplynulo to z našeho průzkumu, který jsme zveřejnili na webu Strojirenstvi.cz.

Například v Siemensu je k dispozici podpůrný globálně působící tým, který svým lokálním prodejcům a jejich zákazníkům pomáhá s provozem CAD licencí v nestandardních podmínkách. Odborníci na dálku vyhodnotí kvalitu datového připojení uživatele a zabezpečení přenosu dat přes VPN a následně doporučí, v jakém režimu bude nejlepší software provozovat.

V konkrétním případě systému Solid Edge lze tento buď přímo nainstalovat na domácí počítač a provozovat jej pod domácí nebo dočasnou licencí, případně pod plovoucí licencí s propojením k licenčnímu serveru. V případě kvalitního internetového připojení lze Solid Edge provozovat i na dálku připojením ke vzdálené pracovní stanici přes VPN. Soudě dle komentářů na webových fórech jsou zákazníci za tyto možnosti vděční, vše funguje bez problémů a mohou díky nim pokračovat v práci navzdory všem okolním překážkám.

Současný stav pak lze využít také pro samostudium a zlepšení uživatelských schopností při používání CAD softwaru. Jak nám sdělila Eva Urbánková z českého Siemens Industry Software, firma nyní svým zákazníkům poskytuje na 30 dní bezplatně přístup k veškerému obsahu na svém vzdělávacím webu, kde najdou spoustu videonávodů, tutoriálů a dalšího zajímavého obsahu.

Komentáře