Strojnické tabulky představují pro každého strojaře zásadní zdroj informací. V době, kdy většina konstrukčních prací vzniká na počítači, je proto vhodné mít k dispozici strojnické tabulky také v elektronické podobě.

Interaktivní strojnické tabulky on-line najdete na webu
www.strojirenstvi.cz/strojnicke-tabulky

Když jsme si dělali na MSV v Brně průzkum, v jaké formě dnes lidé strojnické tabulky používají, spousta z nich se přiznala k tomu, že si často stahují strojnické tabulky v PDF jako sken knihy z různých webových úložišť. Tato praxe je na hraně legálnosti, ale především získáváte strojnické tabulky v té možná nejhorší možné podobě – chybí vám flexibilita knihy a potřebné informace musíte vyhledávat sice v elektronické, ale jinak naprosto „hloupé“ podobě očima na obrazovce ve změti více čí méně špatně čitelných údajů.

Při hledání strojnických tabulek on-line pak v Google nejčastěji narazíte na zavádějící weby, které ve skutečnosti žádné strojnické tabulky on-line neobsahují, navzdory tomu, že se tak přímo jmenují – jejich cílem je prodat vám tabulky v podobě klasické knihy, přidaná hodnota samotného webu je nulová.

Tato situace nás dovedla k tomu, že jsme vytvořili skutečné strojnické tabulky on-line s veškerým obsahem, který strojař nejčastěji potřebuje – na webu, interaktivně a navíc zcela zdarma. Výsledkem řádově tisíců hodin práce a značných finančních investic je web www.strojirenstvi.cz/strojnicke-tabulky, na kterém najdete přesně to, co hledáte. Jeho obsah navíc stále rozšiřujeme. V pohodlném používání strojnických tabulek on-line vám tedy nyní už opravdu nic nebrání.

Uložte si odkaz www.strojirenstvi.cz/strojnicke-tabulky do vašich záložek a sdílejte jej s kolegy!

Komentáře