Spotřebitelé důvěřují 3D vizualizacím * Kompas-3D bude propojen s Espritem * Zwsoft nabídne levný MCAD * Rekordně úspěšný Ansys * Nový eshop s CAD softwarem


Zákazníci mají rádi prostorové vizualizace

Podle průzkumu zpracovaného společností Opinion Research Corp. (ORC) se drtivá většina spotřebitelů při rozhodování o koupi výrobku přikloní k tomu, který je prezentován působivou interaktivní 3D vizualizací, jelikož si myslí, že takto propagovaný produkt bude kvalitnější a nebudou jej chtít vrátit. Více než dvě třetiny oslovených by pak upřednostnilo internetové stránky, na nichž se mohou seznámit s reálným chováním výrobku a prohlížet si jeho prostorový model. O výsledcích průzkumu informovala společnost Autodesk.

Zdroj: Autodesk.com


Ascon Group a DP Technology propojí svůj CAD a CAM

Citované firmy se dohodly na spolupráci při integraci strojařského 3D CAD systému Kompas-3D (Ascon Group) s CAM softwarem Esprit (DP Technology). Již nyní mohou uživatelé Espritu pracovat se soubory programu Kompas-3D. Ještě bližší propojení obou softwarů bude zajištěno kvalitní technickou podporou, nabídkou školení a konzultačních služeb.

Zdroj: Isicad.net


Čínský Zwsoft pohltil americkou VX Corporation

Výrobce programu ZwCAD završil akvizici floridské společnosti VX Corporation, která od roku 1985 vyvíjí strojírenský CAD/CAM software na originálním jádru VX. Transakce má vyvrcholit uvedením první verze nové aplikace ZW3D, jež bude představena již během září. Zwsoft chce s tímto programem expandovat na probouzející se trh strojírenských řešení, přičemž míní nabídnout výkonnou aplikaci za zlomek ceny konkurenčních programů. S tímto přístupem se mu již dříve podařilo vybudovat silnou pozici mezi uživateli 2D CADů – jeho ZwCAD k dnešku používá více než 180 tisíc uživatelů v osmdesáti zemích včetně Česka.

Zdroj: Zwcad.org


Ansys roste jako z vody

Navzdory všudypřítomné recesi firma Ansys dlouhodobě posiluje svoji pozici, což potvrzuje i její umístění na 39. místě v žebříčku sta nejrychleji rostoucích firem, který v srpnu zveřejnil prestižní ekonomický magazín Fortune.

Zdroj: Ansys.com


Portál TenLinks začal prodávat CAD online

CAD software povětšinou nespadá do kategorie produktů, jež by byly, nebo mohly být prodávány prostřednictvím eshopů. Vedení informačního portálu TenLinks se nicméně rozhodlo zkusit štěstí a takové prostředí vytvořili. Na webu www.caddepot.com zpřístupnili internetový obchod, který aktuálně nabízí zhruba pět set produktů od čtyř desítek dodavatelů. Navzdory úctyhodnému číslu jsou však z pochopitelných důvodů v nabídce spíše doplňkové aplikace, překladače datových formátů a v případě CAD/CAM softwaru pouze nízkonákladové „krabicové“ programy.

Zdroj: Tenlinks.com

Komentáře