Nový prezident Siemens PLM Software * Delcam rozdává pracovní stanice * Navrhování tištěných spojů zadarmo * Koncertní síň v Inventoru * Rychlejší CimatronE 10.0


Siemens PLM Software má nového prezidenta

Do čela divize Siemens Industry Automation, pod kterou spadá i kompletní portfolio někdejší UGS, tj. mimo jiné konstrukční software NX, Solid Edge a Teamcenter, postoupil Charles C. Grindstaff. V Siemens PLM Software Grindstaff pracuje již 32 let, naposledy na pozici výkonného viceprezidenta a technického ředitele (CTO). Na postu prezidenta divize nahradí Dr. Helmuta Ludwiga, který bude mít nově na starosti firemní komunikaci.

(Zdroj: Siemens.com)


AutoCAD 2011 pro Apple v akci

O tom, že společnost Autodesk připravila verzi systému AutoCAD kompatibilní s platformou Apple, jsme již psali. Nyní si můžete tento program prohlédnout za provozu. Videozáznamy zveřejnil web Vektorrum.

(Zdroj: Vektorrum.com)


Delcam věnuje svým zákazníkům pracovní stanice HP

Americké společnosti Delcam, která vyvíjí například systémy PowerMill, PowerShape nebo FeatureCAM, se v poslední době daří a rozhodla se o svoji radost podělit i se svými zákazníky. Každý, kdo s ní u příležitosti veletrhu IMTS, pořádaného od 13. do 17. září v Chicagu, uzavře obchod na odběr jejího softwaru ve výši alespoň deseti tisíc dolarů, tak získá zdarma výkonnou pracovní stanici HP Z200.

(Zdroj: Delcam.com)


Navrhování tištěných spojů na zkoušku

Německá firma Zuken uvolnila ke stažení vývojovou verzi softwaru CADstar 12.1 Express. Program slouží k návrhu tištěných spojů (tzv. PCB) a je k dispozici zadarmo. Nabízí plnou funkčnost, limitován je pouze rozsahem projektu, který může obsahovat maximálně 300 spojů a 50 komponent. Stáhnout lze z tohoto webu.

(Zdroj: Zuken.com)


Výkonné počítače jdou zase na dračku

Průzkum zpracovaný organizací Jon Peddie Research ukazuje pozitivní vývoj v prodejích pracovních stanic. Za druhé čtvrtletí tohoto roku jich všichni výrobci dohromady prodali zhruba 795 tisíc, což znamená čtvrtletní zlepšení o 9,6 % a meziroční růst o 32 %. Jedná se o nejradikálnější procentuální vzestup prodejů od roku 2006, způsobený hlavně loňským dramatickým propadem. Nejúspěšnějšími značkami jsou co do počtu prodaných kusů takřka srovnatelné Dell a HP. Pro další čtvrtletí autoři studie očekávají pokračující růst, byť jeho tempo už bude mírnější.

(Zdroj: Jonpeddie.com)


Ohromující akustika díky Autodesk Inventoru

Autodesk ocenil americkou firmu Mark Richey Woodworking titulem „Vynálezce měsíce“ za návrh složité dřevěné konstrukce v interiéru koncertní síně nového Kaufmannova uměleckého centra v Kansasu. Konstrukce, tvořená mnoha rozdílnými dřevěnými prvky, které do sebe musely hladce zapadat a vytvářet plynulé povrchy, byla navržena jako detailní digitální prototyp v softwaru Autodesk Inventor. Titulem „Vynálezce měsíce“ se z dřívější doby mohou pochlubit už i dvě české firmy – Elmarco, výrobce technologií pro tvorbu nanovláken a Preciosa, produkující zejména designově atraktivní svítidla.

(Zdroj: Autodesk.com)


CimatronE 10.0 nabídne rychlejší výpočty

Firma Cimatron představí na veletrhu IMTS novou verzi stejnojmenného CAD/CAM systému. CAD prostředí programu bylo doplněno vestavěným simulátorem pohybu, který slouží k pokročilejší analýze kinematiky při obrábění. Při zpracování forem bude k dispozici výkonnější ECO analýza. V oblasti CAM program poskytne rychlejší výpočty na pozadí a vylepšené zpracování úloh s využitím vícejádrových procesorů.

(Zdroj: Cimatron.com)

Komentáře