Novinky v katalogu PARTsolutions * Strojírenská nadstavba pro ZwCAD * Soutěž pro uživatele Alibre Designu * Důležitá aktualizace pro ProgeCAD 2010


Katalog PARTsolutions je bohatší o stovky nových dílů

Uživatelé internetové databáze standardizovaných strojních dílů PARTsolutions mají nově k dispozici katalog výrobků společnosti Nibco Inc., obsahující více než sedm set produktů jako nativní CAD data využitelná pro každého, komu přijdou vhod. Firma patří k předním světovým výrobcům technologií pro řízení proudění a každý měsíc produkuje přes tisíc konfigurovaných CAD modelů.

Zdroj: Cadenas


ZWmech: Strojírenská nadstavba pro ZwCAD

Obecný CAD systém ZwCAD nyní můžete za necelých pět set dolarů (tj. zhruba deset tisíc korun) povýšit na strojírensky orientovaný program, vybavený spoustou užitečných rozšíření, která radikálně urychlí zpracování výkresů. K dispozici je několik specializovaných inženýrských modulů pro kreslení specifických prvků a automatizovaná soupiska materiálů (BOM). Chcete-li si nadstavbu vyzkoušet, můžete si z webu ZWmech.com stáhnout bezplatnou třicetidenní verzi.

Zdroj: Zwsoft


Spolehlivější ProgeCAD 2010 Professional

Výrobce softwaru ProgeCAD připravil update verze 2010 Professional (č. 10.0.10.8), který upravuje několik důležitých nedostatků vypátraných uživateli. Opravy a doplnění se týkají zejména práce s DWG soubory, dynamickými bloky ve výkresech a kompatibilitou ve Windows 7.

Zdroj: ProgeCAD USA


Soutěž pro uživatele Alibre Designu

Jestliže používáte software Alibre Design, můžete nyní spojit příjemné s užitečným a některý ze svých technických návrhů poslat do soutěže Alibre Design Contest 2010. Stačí se zaregistrovat na webu AlibrePowered.com a zveřejnit zde screenshot vaší práce v Alibre Designu se stručným textovým popisem. Realistické vizualizace nejsou požadovány, mohou vám však pomoci k lepším výsledkům hodnocení. O vítězi rozhodují hlasováním uživatelé webu. Vítěz obdrží cenu ve výši 1000 USD, další dva návrhy budou oceněny pěti sty dolary a tři návrhy po dvě stě padesáti dolarech. Soutěž je určena pouze pro majitele registrovaných a platných licencí Alibre Designu.

Zdroj: Alibre


Autor nejpůsobivější vizualizace získal iPad

Soutěž Lightworks Image Competition je krásnou demonstrací síly moderních rendringových technologií, s jejichž pomocí i běžný uživatel na osobním počítači zvládne připravit vizualizace nerozeznatelné od skutečnosti. Vítězem letošního ročníku a šťastným majitelem 16GB iPadu se stal Nizozemec Hans Zijffers, autor působivého snímku z interiéru virtuálního mrakodrapu. Oceněni byli též Ital Gabriel Servidio, který svoji práci zhotovil v systému NX od Siemens PLM Software a Američan Brad Easterday, uživatel TurboCADu. Soutěž je určena uživatelům všech grafických aplikací, které pro rendering využívají technologii od společnosti Lightworks. Celkově je takových programů více než osmdesát a počet jejich uživatelů ve světě přesahuje tři miliony. Vítězné vizualizace otiskneme v nejbližším vydání časopisu CAXMIX 1/2010, který vychází již v prvním zářijovém týdnu.

Zdroj: Lightworks

Komentáře