AutoCAD 2011 až o 44 % produktivnější * Pokrokové firmy volí SolidWorks * Lídři ve vizualizacích spojili své síly * Nvidia vyvine nejvýkonnější superpočítač


AutoCAD 2011 je až o 44 % produktivnější

Používáte dosud „starý dobrý“ AutoCAD 2008 nebo ještě starší edici, protože se vám nechce opouštět jeho klasické uživatelské rozhraní změněné od verze 2009? Pak byste měli zbystřit. Studie, kterou nyní zpracoval odborný konzultant David S. Cohn, porovnávající produktivitu AutoCADů 2008 a 2011, totiž tvrdí, že s nejnovější verzí budete při své práci průměrně o 31 % rychlejší, případně až o 44 %, pokud ji budete provozovat na výkonné pracovní stanici HP Z200 s operačním systémem Windows 7. Programy byly porovnávány na základě zpracování osmi složitějších návrhů vycházejících z klasické praxe. Nejzřetelnější nárůst produktivity podpořily funkce pro modelování ploch (50 %), rozměrové vazby (40 %), vylepšené šrafování a úpravy objektů pomocí úchytů (39 %). Samotné uživatelské rozhraní, tvořené pásem karet a novými prvky pro manipulaci ve výkresovém či modelovacím prostoru (např. ViewCube) se na zvýšení produktivity podílely dvaceti procenty.

Zdroj: Autodesk


SolidWorks je volbou nejpokrokovějších firem

Takové tvrzení alespoň vyplývá z aktuálního žebříčku padesáti nejvíce pokrokových firem provedeného magazínem Bloomberg BusinessWeek, z nichž rovných třicet pět používá právě software od SolidWorksu (celkově jde zhruba o tisíc instalovaných licencí). V samotném žebříčku dominují zejména globální softwarové firmy (na prvních příčkách Apple, Google, Microsoft a IBM) vedle výrobců automobilů a elektroniky – zejména díky nim můžete číst tuto zprávu. Navzdory nedávným závažným problémům se svými vozy se jako nejúspěšnější automobilka umístila Toyota Motor, na dalších příčkách pak naleznete například řetězec občerstvení McDonald’s, sociální síť Facebook nebo kontroverzní investiční banku Goldman Sachs.

Zdroj: SolidWorks, Bloomberg BusinessWeek


Lídři ve vizualizaci spojili své síly

Přední světoví producenti softwaru pro zpracování profesionálních vizualizací – německá RTT (Realtime Technology) a kalifornský Bunkspeed se dohodli na společné koordinaci svých vývojových týmů. Zatímco RTT se zaměřuje na procesně orientované prostorové vizualizace, jež využívají velké korporace, zejména pak automobilky včetně české Škody Auto, Bunkspeed si vydobyl silnou pozici v oblasti cenově dostupnějších nástrojů pro vizualizace v reálném čase. Obě firmy budou nadále vystupovat samostatně a přitom vzájemně sdílet vyvíjené intelektuální vlastnictví. V blízké budoucnosti slibují přímé propojení nabízených aplikací Bunkspeed HyperShot a RTT DeltaGen.

Zdroj: RTT


Nvidia má pro ministerstvo obrany USA vyvinout nejvýkonnější superpočítač

Výrobce grafických čipů Nvidia obdržel od americké vlády grant ve výši 25 milionů dolarů. Smyslem čtyřletého kontraktu je vyvinout procesorovou technologii, která umožní sestrojit počítač s tisícinásobným výkonem momentálně nejvýkonnějšího superpočítače. Výzkumný tým tvoří společnost Cray Inc., národní laboratoř v Oak Ridge a zástupci šesti předních amerických univerzit.

Zdroj: Nvidia

Komentáře