21.11.2016 2

Tip: Adobe InDesign nechce otevřít soubor a hlásí, že neexistuje?

Tip: Adobe InDesign nechce otevřít soubor a hlásí, že neexistuje?

Uživatelé grafického softwaru Adobe InDesign se mohou setkat s nepříjemnou situací, kdy jim software bez zjevných důvodů nedovolí otevřít soubor, který by jednoznačně otevřít měl. Pokud se vám to stalo, nevěšte hlavu, náprava je jednoduchá, ačkoliv rozhodně ne intuitivní.

Následující návod pomíjí situace, kdy je daný soubor skutečně fyzicky poškozen, cíleně zašifrován nebo když je jiným způsobem aktivně bráněno tomu, aby byl jednoduše otevřen.

Přesto, že nejde ani o jednu z těchto situací, ale InDesign zkrátka odmítá otevřít soubor, který poškozen velmi pravděpodobně není a vy jste například sami jeho autory, takže by vám v jeho používání nemělo nic bránit, můžete se při pokusu o otevření souboru .indd setkat s hláškou „Buď soubor neexistuje, nemáte dostatečná práva, nebo ho může používat jiná aplikace“.

Adobe InDesign odmítá otevřít soubor, který by určitě otevřít měl.

Adobe InDesign odmítá otevřít soubor, který by určitě otevřít měl.

Toto se stane často poté, kdy k vám soubor doputuje přes e-mail nebo některé z cloudových úložišť (např. Dropbox nebo OneDrive). V takovém případě se může vašemu počítači jevit, jako uzamčený jinou aplikací, nebo jako soubor, k jehož použití nemáte ze svého uživatelského účtu práva.

Potom postupujte následovně:

1. Změňte název souboru v Průzkumníku (stačí jednoduché přejmenování, např. ze soubor.indd na soubor-kopie.indd). Pozor: ani takto přejmenovaný soubor se zatím nesnažte otevřít dvojitým kliknutím.

2. Místo toho spusťte Adobe InDesign, pak v nabídce Soubor zvolte Otevřít…, vyberte vámi přejmenovaný soubor, který chcete otevřít, ale ještě než tak učiníte, zvolte v dialogovém okně pro otevírání souborů úplně dole možnost Otevřít jako: Kopírovat a až poté klikněte na tlačítko Otevřít.

Problematický soubor nejprve přejmenujte v Průzkumníku a pak jej z InDesignu otevřete jako kopii.

Problematický soubor nejprve přejmenujte v Průzkumníku a pak jej z InDesignu otevřete jako kopii.

3. Váš přejmenovaný soubor by se při dodržení tohoto postupu již měl bez problémů otevřít. Nezapomeňte si jej uložit a zachovat si tak k němu přístup i nadále.

 

2 komentáře k “Tip: Adobe InDesign nechce otevřít soubor a hlásí, že neexistuje?”

 • Jirka napsal:

  Co, když se mi tento problém naskytně při umístění pdf formátu do Indd??

 • Raymond Gardner napsal:

  Hi,

  I know you hate to receive this email, my sincere apology… It’s all about the exclusive report been prepared for catia-forum.cz already… The report is showing you how you can create any sales and marketing videos for catia-forum.cz easily, with just a few clicks, and able to attract tons of traffic to your website, and convert them into leads and sales.

  Check out your exclusive report here – http://saleschamp.co/epd?domain=catia-forum.cz

  Thank you,
  Raymond
  Assistant Manager
  The Prospecto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Komerční sdělení