Společnost Siemens oznámila svůj záměr posílit svoji pozici na trhu s PLM systémy a investovat do rozvoje těchto řešení. Jako velkou konkurenční výhodu vnímá kombinaci PLM softwaru a automatizačních technologií, které nabízí.

Nabídka Siemensu pokrývá počítačovou podporu navrhování (CAD/CAx), digitální správu dat (cPDM, tzv. collaborative Product Data Management) a simulace strojírenských procesů (Digital Manufacturing). Tato řešení Siemens dodává po celém světě zákazníkům z oblastí automobilového průmyslu, elektroinženýrství, výrobcům spotřebního zboží, stejně jako producentům letecké techniky a strojů.

Ve fiskálním roce 2010 se Siemensu podařilo prodat přes 250 tisíc licencí PLM produktů a získat více než 2 600 nových zákazníků. Tím zatím posledním je automobilka Daimler AG, která zvolila CAD systém NX jako svůj standard při vývoji nových vozů ve více než dvaceti pobočkách.

V oblasti PLM Siemens obhospodařuje kolem 69 500 zákazníků s instalovanou bází 6,7 milionů licencí. Více než 35 tisíc inženýrů v padesáti různých lokalitách je propojeno prostřednictvím jeho platformy pro správu dat.

(Zdroj: Siemens PLM Software)

Komentáře