Nejúspěšnější značka komerčních 3D tiskáren na světě je konečně v kompletní nabídce k dispozici i tuzemským zákazníkům, kteří očekávají oficiální českou podporu.

Ačkoliv byly tyto horlivě očekávané novinky představeny již na veletrhu CES 2014 v lednu tohoto roku a MakerBot Replicator páté generace je i v Česku možné zakoupit už od jara, zbývající dva modely, tedy miniaturní Replicator Mini a vedle něj robustní Replicator Z18 se na náš trh dostávají až nyní.

3D tiskárny značky MakerBot s tiskovou hlavou páté generace, zleva: Replicator, Replicator Mini a Replicator Z18.
3D tiskárny značky MakerBot s tiskovou hlavou páté generace, zleva: Replicator, Replicator Mini a Replicator Z18.

MakerBot Replicator Z18 se z dosavadního portfolia této značky vymyká velikostí stavební komory, která v tomto případě činí 30,5 × 30,5 × 45,7 centimetrů. Takový objem výrobku je dosud doménou především profesionálních 3D tiskáren, prodávaných řádově za vyšší statisíce nebo spíše miliony korun. Stroj je dodáván také s volitelným nadstandardním příslušenstvím, jako je třeba mobilní podstavec. Jako takové je toto zařízení jistě velkým lákadlem zejména pro zájemce o komerční 3D tisk, kteří využijí velké vyhřívané stavební komory i nadstandardních funkcí.

MakerBot Replicator Mini je kompaktní stolní 3D tiskárna určená zejména pro školy, studenty a domácí uživatele. Nabízí nejmodernější technologie 3D tisku z bioplastu PLA, zabalené v působivém designu a podřízené maximálně jednoduchému ovládání, doslova „na jedno tlačítko“. Tiskárna dokáže vytvářet výrobky do velikosti 10 × 10 × 12,5 cm s výškou vrstvy 200 mikrometrů. Zařízení je optimalizováno tak, aby tisklo rychle a nevyžadovalo žádnou složitější údržbu. Z konkurenční nabídky MakerBot Replicator Mini vybočuje také nadstandardními funkcemi, jako je vestavěná kamera, Wi-Fi připojení nebo velmi jednoduchý ovládací software.

Podle zdrojů ze společnosti MakerBot Industries připravil Jan Homola.

www.makerbot.cz

Komentáře