Červnový Konstruktér je tady a v něm 52 stran inspirace pro lidi, které baví navrhovat a tvořit věci kolem nás.

Aktuální vydání našeho časopisu přináší hned několik příběhů lidí, kteří díky svému odhodlání, jež úzce souvisí se zájmem o techniku, dosáhli ve svých kariérách pomyslných vrcholů. Ať už je to světově známý automobilový závodník Aleš Loprais, vynálezce létajícího auta ze Slovenska Štefan Klein, šéf Svazu strojírenské technologie Oldřich Paclík, nebo úspěšný podnikatel z Třemošné Miroslav Dušek, jeden vedle druhého se dokázali prosadit v silné konkurenci a mohou jít příkladem mnoha dalším.

Například poslední zmíněný začínal jako učeň u soustruhu, přičemž dnes jeho firma Astro Kovo Plzeň dodává přesné kovové součástky předním světovým výrobcům letadel. Nad to ve volném čase vyvinul automatizovaný systém měření kvality výrobků, který v jeho dílně obdivuje každý, kdo ji navštíví. Ve světle těchto skutečností pak člověka opravdu zamrzí, jak malý zájem dnes jeví mládež o řemeslo, když se už dávno nemusí jednat o špinavou a náročnou práci, ba naopak, šikovní řemeslníci (a obráběči zvlášť) si dnes na své živobytí vydělají víc než dobře.

Nepomíjíme samozřejmě ani technické novinky a zajímavosti. Seznámíme vás například s aplikacemi Solid Edge ST8 a Tebis V4.0, představíme zařízení pro aditivní výrobu složitých kovových dílů od SLM Solutions, měřicí systém Renishaw Equator a v neposlední řadě přinášíme velký přehled cenově dostupných stolních 3D tiskáren.

Časopis Konstruktér si můžete pořídit formou předplatného za 390 Kč na rok. K dispozici je také elektronická verze, kterou si můžete stáhnout na webu Publero.com.

Komentáře