Rok se s rokem sešel a máme zde opět Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, což pro naši redakci znamená přinést vám mnohem víc obsahu, než jak je tomu kdykoliv jindy.

V redakci časopisu Konstruktér jsme se v posledních dvou měsících skutečně oháněli. Při příležitosti MSV 2016 vám přinášíme rozšířené vydání časopisu Konstruktér 3/2016, který má tentokrát spolu s přílohou Trendy ve strojírenství 84 stran. Zvláštní pozornost tentokrát věnujeme praktickým aspektům trendů tzv. Průmyslu 4.0 v čele s rozhovorem s předním českým odborníkem na automatizaci, profesorem Vladimírem Maříkem, který je hlavním autorem dokumentu národní Iniciativy Průmysl 4.0. Také druhé velké interview v tomto vydání stojí rozhodně za přečtení – vyzpovídali jsme českého kutila a konstruktéra Josefa Průšu, jehož konstrukce stolní 3D tiskárny je bez příkras nejpopulárnější na světě a Průšova firma plánuje v krátké době dosáhnout na obrat přesahující miliardu korun ročně. S dalšími články se můžete seznámit níže v digitálním vydání časopisu, jež si přímo zde můžete ihned prolistovat.

Není to ale zdaleka jen časopis Konstruktér, co nás v této době zaměstnává. Na veletrhu můžete získat také aktualizované první vydání magazínu Automatika o automatizaci a průmyslové robotice a první vydání inzertního bulletinu Kariéra v průmyslu, který přináší ty nejzajímavější příležitosti pro práci v technických oborech spolu s praktickými informacemi, jež ocení lidé plánující kariéru mj. ve strojírenství.

Na MSV 2016 dále pořádáme hned dvě velké konference. V pondělí 3. 10. se v rámci prvního ročníku Fóra průmyslové robotiky věnujeme tématu Robot a člověk v jednom týmu. Tuto jedinečnou událost podpořila většina českých dodavatelů průmyslových robotů od ABB po Universal Robots, takže pokud vás zajímá téma využití kooperativních robotů ve výrobě, můžete se ještě pořád registrovat. Již počtvrté pak na strojírenském veletrhu v Brně ovládneme téma profesionálního 3D tisku. Aktuální ročník Fóra aditivní výroby s titulním tématem 3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti, letos zaznamená rekordní účast (předpokládáme až 400 lidí) a nabídne celou řadu velmi zajímavých témat. Koná se v úterý 4. 10. a pokud máte zájem získat jedno z posledních volných míst, neváhejte s registrací.

Celý časopis Konstruktér si můžete v náhledech prolistovat v následujícím bloku. Pokud máte zájem o předplatné za pouhých 390 Kč na rok, sjednejte si ho zde.

 

Komentáře