Aktuální vydání časopisu Konstruktér 3/2015 je v několika ohledech výjimečné. Vedle toho, že jej doprovází bezplatná šedesátistránková příloha „Trendy ve strojírenských technologiích“, přinášíme našim čtenářům bezplatnou aplikaci rozšířené reality AUGO, která umožní přímo nad stránkami časopisu zobrazit popisované nebo inzerované výrobky ve 3D.

„Jako živý“ si tak můžete přímo nad titulní stranou promítnout prostorový model nejluxusnějšího českého auta Hoffmann & Novague R200, jemuž věnujeme také článek popisující vznik tohoto unikátu. Autoři projektu navíc vystoupí v úvodu konference „3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti„, kterou pořádáme 15. září na MSV 2015 v Brně.

Možnosti ukázat věrný 3D obraz svých produktů využili také někteří inzerenti, například společnosti Schunk Intec a Technodat, nad jejichž inzeráty si budete taktéž moci zobrazit virtuální modely. Aplikaci AUGO najdete od poloviny září v App Store a Google Play, odkud si ji budete moci stáhnout bezplatně do svého mobilního telefonu nebo tabletu. Sloužit vám bude i v následujících vydáních časopisu Konstruktér.

Českým automobilům a zejména jejich tvůrcům se věnujeme i v dalších článcích, ať už je to rozhovor se slavným konstruktérem Škody Favorit Petrem Hrdličkou, který i ve svých jednaosmdesáti letech stále pracuje a podělil se s námi o vzpomínky sahající až před druhou světovou válku, nebo bližší představení unikátního vozidla Elbee pro tělesně postižené. Z dalších článků zmíním už jen podrobnou recenzi nové verze konstrukčního softwaru NX 10 a redakční testy populárních stolních 3D tiskáren Zortrax M200 a Ultimaker 2. Celkově se můžete těšit na šedesát stran časopisu a šedesát stran jeho bezplatné přílohy věnované novinkám na MSV 2015.

Časopis Konstruktér si můžete pořídit formou předplatného za 390 Kč na rok. K dispozici je také elektronická verze, kterou si můžete stáhnout na webu Publero.com.

Náhled aktuálního vydání si prolistujte níže:

Komentáře