Červnové vydání strojírenského magazínu Konstruktér je tady a s ním poctivá várka článků o nejzajímavějších novinkách mezi technologiemi pro podporu vývoje výrobků a prototypů.

Shodou okolností se nám v tomto čísle sešlo nadprůměrné množství článků věnovaných tématům 3D tisku. Od nejnáročnějších aplikací aditivní výroby bionických dílů při vývoji konceptů automobilů budoucnosti, přes praktické aplikace 3D tisku ve slévárenství, po rubriku Hobby a v ní jednak výsledky největšího srovnávacího testu cenově dostupných stolních 3D tiskáren a vedle něj podrobné seznámení s tím, jak si postavit vlastní 3D tiskárnu ze stavebnice – zvolili jsme nejoblíbenější typ na světě, který má shodou okolnosti český původ v dílně Josefa Průši.

Ze softwarových novinek, na které tentokrát přišla řada, píšeme například o novém Solid Edge ST9 nebo o zajímavém IronCADu. Čtenáři, zabývající se obráběním, by si pak neměli nechat ujít podrobnou zprávu z jedinečného experimentu, který zkoumal výhody programování obráběcích strojů s využitím progresivní frézovací strategii iMachining proti konvenčnímu postupu.

Celý časopis si můžete v náhledech prolistovat v následujícím bloku. Pokud máte zájem o předplatné za pouhých 390 Kč na rok, sjednejte si ho zde.

Komentáře