Čeští uživatelé AutoCADu nyní dostávají k dispozici nejpodrobnější knihu, která kdy byla o tomto softwaru napsána.

Systém AutoCAD dosud dominuje žebříčku nejpoužívanějších CAD programů na světě a navzdory rozmachu specializovaných „vertikálních“ aplikací se i jeho nejnovější verze prodávají stále velmi dobře.

Významu a rozsahu AutoCADu již dlouhá léta odpovídá i nabídka výukové literatury k němu – pravděpodobně o žádném jiném CAD softwaru nebylo nikdy popsáno a potištěno tolik stran. Zdaleka nejkomplexnější knihou, jaká kdy byla o AutoCADu napsána, je tzv. AutoCAD Bible od americké autorky Ellen Finkelsteinové, jejíž český překlad pod názvem Mistrovství v AutoCADu: Kompletní průvodce uživatele pro verze 2009 a 2010 právě vyšel ve vydavatelství Computer Press.

Ve chvíli, kdy se s touto knihou setkáte v knihkupectví, dojde vám, že původní název neodkazuje k „bibli“ náhodou. Kniha knih o AutoCADu zaujme hned na první pohled svojí tloušťkou i hmotností, podstatný je ale samozřejmě vyčerpávající obsah, v němž není opomenuta snad žádná funkce programu, s níž byste se mohli při své práci setkat.

Titul Mistrovství v AutoCADu lze používat jako podrobnou příručku, přehledný průvodce i jako učebnici. Základní principy programu vysvětlí první kapitola, jakýsi rychlokurz určený pro úplné nováčky. Další části publikace se již velmi do podrobna zaobírají všemi oblastmi působnosti AutoCADu, od dvourozměrného kreslení, přes 3D modelování až po programování vlastních doplňků v jazyku AutoLISP.

Bohatý obrazový doprovod, intuitivní strukturovanost kapitol a množství názorných příkladů a cvičení pomáhají ilustrovat popisovanou problematiku snadno pochopitelným způsobem. Důležitou součástí knihy je doprovodné DVD, obsahující nejen všechna probíraná cvičení (DWG výkresy v různých stupních rozpracovanosti úkolu), ale též zkušební české verze AutoCADu 2010 a AutoCADu LT 2010, videokurzy prezentující nové funkce verze 2010 a další užitečný obsah.

Knihu Mistrovství v AutoCADu: Kompletní průvodce pro verze 2009 a 2010 z produkce Wiley Publishing v češtině vydalo vydavatelství Computer Press. Jejích 1 230 stran nabitých informacemi a doprovodné DVD mohou být vaše za 1 490 Kč.

Zdroj: Computer Press

Komentáře