Ačkoliv je SolidWorks především klasický strojírenský 3D CAD, tzv. „surface modeling“, neboli modelování složitých ploch, pro něj neznamená problém. Osvojení jejich tvorby vám může usnadnit výukové DVD, podle kterého můžete v SolidWorksu vymodelovat luxusní Lamborghini Gallardo.

Detailní návod v pětadvaceti lekcích na ploše jednadvaceti hodin (!) popisuje do nejmenších podrobností tvorbu modelu sportovního vozu. V podkladech naleznete nejen 2D výkresy (horní, boční, zadní a přední pohled), ale také soubory ve formátu SolidWorks 2010  pro případ, že byste při rozvoji těch vlastních přece jen zabloudili.

Autorem návodu je Kanaďan Daniel Lavoie – výklad je pochopitelně pouze v angličtině. Smyslem návodu je naučit uživatele práci s plochami, ovšem jeho ambicí není vytvoření výrobní dokumentace. Podrobnější informace naleznete na webu SolidWorksGallardo.com. Navíc každý, kdo si toto DVD objedná do 30. listopadu, jej získá s 50% slevou za 57 dolarů. V případě nespokojenosti je možné DVD bez udání důvodu do 56 dnů od zakoupení vrátit.

(Zdroj: SolidWorksGallardo.com)

Komentáře