Aktuální ročník prestižní konstruktérské soutěže AV Engineering Awards pro české uživatele aplikací Pro/Engineer, Windchill, Arbortext a Mathcad má své vítěze.

V nezávislé hodnotitelské Akademii v letošním, již 9. ročníku soutěže zasedli inženýři Petr Hrdlička (OMB composites), Jiří Koláček (Zetor Tractors), Miroslav Bureš (Panav), Zdeněk Kaplan (VUT v Brně, Ústav automobilního a dopravního inženýrství), Pavel Marek (MM Průmyslové spektrum), Jan Homola (Computer Design), Karel Heinige (CCB), Milan Kozák (ABB), Karel Rusý (PTC) a Petr Čevela (AV Engineering).

Tentokrát akademie posuzovala celkem 53 přihlášených projektů v šesti soutěžních kategoriích, z nichž nakonec vyhlásila vítěze každé soutěžní kategorie a celkového vítěze soutěže.

AV Academia Award (studentské práce)
Projekt: Přeplňovaný motor s tříkanálovou hlavou, Vysoké učení technické v Brně, Ústav automobilního a dopravního inženýrství

Konstrukce výrobku z více než 100 dílů (Pro/Engineer, Mechanica, Mathcad)
Projekt: Traktor Maxterra, Zetor Tractors

Konstrukce výrobku z méně než 100 dílů (Pro/Engineer, Mechanica, Mathcad)
Projekt: Podrývák Terraland TN, Strom Export

Formy, nástroje, přípravky (Pro/Engineer, Pro/NC)
Projekt: Miroslav Hlavička, Forma pro kryt termostatu

PDM projekt (Pro/Intralink, Windchill)
Projekt: Parní kondenzační turbína TG8 s příslušenstvím pro pohon generátoru, PBS Energo

Technické publikace (Arbortext)
Projekt: Nová podoba návodů Alca plast, Alca plast

Celkový vítěz soutěže: projekt traktoru Maxterra, Zetor Tractors

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže proběhlo 16. června u příležitosti 20. vzdělávací konference SUPro2010 v Hrotovicích.

Akademie ocenila množství a stále rostoucí kvalitu soutěžních projektů. Především vyzvedla dlouhodobou angažovanost a přínos VOŠ a SPŠ Jičín při výchově a vzdělávání nových technických talentů, což tato škola pravidelně potvrzuje množstvím přihlášených studentských projektů. Organizátor soutěže, společnost AV Engineering, děkuje všem účastníkům soutěže za zaslané příspěvky a hodnotitelské akademii za jejich posouzení.

Zdroj: AV Engineering

Komentáře