Společnosti ZwSoft a Autodesk ukončily právní spor z února a března 2014. Autodesk tvrdil, že při vývoji řešení ZwCAD+ byl neoprávněně použit zdrojový kód AutoCADu. Šetření mu dalo za pravdu.

Společnost Autodesk podala loni na jaře žalobu k mezinárodnímu soudu v Haagu a k obvodnímu soudu v Severní Karolíně. Společnost ZwSoft z počátku obvinění popírala. Interní vyšetřování však ukázalo, že jeden ze zaměstnanců použil duševní vlastnictví Autodesku při vývoji zmiňovaného CAD řešení a tuto skutečnost zatajil i před správní komisí. Obě společnosti spolupracovaly na nápravě a dohodly se, že software ZwCAD+ bude stažen z celosvětového trhu.

Systém ZwCAD+ nahradil dřívější ZwCAD, vycházející z technologií IntelliCADu. Zdroj: ZwSoft
Řešení ZwCAD+ nahradilo dřívější ZwCAD, vycházející z technologií IntelliCADu. Zdroj: ZwSoft

Uživatelé, kteří mají řešení s neoprávněně použitým kódem, se mohou obrátit na obchodní zástupce společnosti ZwSoft. Ti jim poskytnou bezplatnou náhradní verzi ZwCAD Classic, která se v nabídce objevila záhy po prohraném soudním sporu. O vyjádření k dopadům této kauzy na české a slovenské uživatele jsme požádali místní prodejce softwaru ZwCAD, na odpovědi prozatím čekáme.

Komentáře