Společnost 3E Praha Engineering je pořadatelem oblíbených studentských soutěží F1 ve školách, 4 × 4 Land Rover ve školách, CNC programování a CAD modelování. Přinášíme vám podrobnější informace a termíny konání pro letošní rok, abyste žádnou z událostí nepropásli.

Studentské soutěže mohou posunout znalosti studentů na vyšší úroveň a současně zvýšit jejich zájem o techniku. Po tuzemském klání v soutěžích F1 ve školách a 4 × 4 Land Rover ve školách postupují výherci do zahraničí, kde mohou porovnat zkušenosti v konkurenčním mezinárodním prostředí. Výzva ale není určena pouze studentům. Studenty o soutěžích musí informovat hlavně učitelé, kteří je po celou dobu soutěžního klání také podporují.

F1 ve školách a 4 × 4 Lan Rover

Ve vzdělávacích celosvětových soutěžích pro studenty středních škol ve věku od 15 do 19 let je úkolem připravit výkresovou dokumentaci, reklamu a podklady popisující práci členů týmu. V letošním 9. ročníku bude soutěžním týmům radit a pomáhat inženýr Martin Milko ze společnosti Jaguar & Land Rover. Nebojte se jej oslovit přímo prostřednictvím e-mailu.

Podrobná pravidla o soutěžích naleznete na webových stránkách:

Již nyní se můžete podívat na zajímavý sestřih událostí celosvětového klání (2016) v anglickém Coventry, kterého se zúčastnil i vítězný tým Czech Wheels (F1 ve školách):

Soutěže pro CNC programátory a konstruktéry v CAD řešeních

Naplánovány jsou už i termíny soutěží pro mladé talenty: CNC programátory a konstruktéry v CAD řešeních. Ti mohou v soutěžích porovnat zkušenosti s ostatními studenty a ujasnit si svou kvalifikaci, konkurenceschopnost a uplatnění na trhu práce. Soutěže se konají ve dvou termínech:

  • CNC programování24.–25. 3. 2017 (Střední průmyslová škola, Praha 10, Třebešín 2299),
  • CAD modelování6. 4. 2017 (SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové).

Komentáře