Na západním pobřeží Spojených států, ve slunném Los Angeles, odstartovala celosvětová konference a setkání uživatelů SolidWorksu. Dvacátý ročník SolidWorks World 2018 zahájil generální ředitel společnosti Dassault Systèmes SolidWorks Gian Paolo Bassi s oficiálním uvedením SolidWorksu xDesign, který umožňuje přístup uživatelům k SolidWorksu v on-line prostředí.

SolidWorks xDesign vychází ze známé platformy 3D Experience, která je vlajkovou lodí společnosti Dassault Systèmes. On-line CAD lze spustit ze kteréhokoliv internetového prohlížeče, který podporuje webGL. Pro spuštění SolidWorksu xDesign uživatelé nepotřebují výkonné pracovní stanice ani instalační data. Přístup probíhá pouze prostřednictvím internetového prohlížeče a každý uživatel musí mít přihlašovací údaje. Spustit jej můžete z notebooku nebo tabletu.

Generální ředitel společnosti Dassault Systèmes SolidWorks Gian Paolo Bassi oficiálně uvedl on-line verzi SolidWorksu xDesign na celosvětovém setkání a konferenci SolidWorks World 2018 v Los Angeles. Foto: Marek Pagáč

SolidWorks xDesign sdílí datový model s dalšími aplikacemi na platformě 3D Experience, koncový uživatel tak může využít nástrojů z aplikací SolidWorks Industrial Design nebo Product Designer aj. On-line uživatelské prostředí je intuitivní a přívětivé, aby jej zvládl i začátečník. Vytvořená data se ukládají do cloudu, proto není nutná znalost PDM systémů.

SolidWorks xDesign vychází ze známé platformy 3D Experience, která je vlajkovou lodí společnosti Dassault Systèmes. Obrázek: Dassault Systèmes

Z dlouholetých zkušeností společnosti Dassault Systèmes se správou dat a službami cloudu se uživatelé nemusí obávat o jejich zneužití či ztrátu. Stolní licence SolidWorksu zůstávají nadále aktivní a společnost Dassaul Systèmes neplánuje, že by od stolních licencí upustila.

Komentáře