Stejně jako v loňském roce má redakce časopisu CAXMIX vzácnou příležitost účastnit se největšího setkání uživatelů CAD technologií na světě. Sledujte spolu s námi ty nejzajímavější novinky, které si pro své zákazníky Autodesk letos připravil.

Začneme tentokrát trochu netradičně, pozvu vás nejprve do zákulisí této megalomanské akce, jíž by se v aktuálním ročníku mělo zúčastnit až devět tisíc lidí.

Dějištěm Autodesk University 2012 je luxusní lasvegasský hotel Mandalay Bay. Vstupenka na všechny tři dny konference včetně ubytování vyjde na více než 2800 dolarů na osobu.
K registracím se v předvečer konference trousí jednotlivci – už zítra zde však bude hlava na hlavě.
Na programu jsou stovky přednášek, které pojmou desítky učeben a prezentačních místností. Připraveny jsou výkonné pracovní stanice, každá vybavena profesionálním monitorem a 3D myší.
Rozsah akce, jako je Autodesk University, lze sotva popsat slovy a ani fotografie ji nedokáže zachytit v celé její ohromnosti. Účastníkům při orientaci po stovkách metrů širokých chodeb v několika úrovních pomáhají navigační tabule, ale také mobilní aplikace, které si mohou stáhnout do svých chytrých telefonů.
Autodesk University je opravduvybroušená a naleštěná událost.
Počítačový software, jako je Autodesk 360, pomáhá předcházet omylům a chybám při tvorbě technických návrhů. Tato cedule poukazuje na šest velkých technických přešlapů v historii člověka. Jeden příklad za všechny – vesmírná družice Skylab způsobila kvůli špatné optimalizaci její konstrukce při svém pádu na Zemi škody ve výši deseti miliard dolarů.
Autodesk 360 toho slibuje hodně a pro uživatele rozhodně není nezajímavý. Ačkoliv je zde teprve rok, uživatelé si dosud stáhli již čtrnáct milionů aplikací, jež na této cloudové platformě Autodesk provozuje.
Pořadatelé konference poctivě propagují její mnohé sponzory. Není těžké odhadnout ani to, kdo je zřejmě dodavatelem triček, jež si mohou návštěvníci odnést na památku.
Recykluje se všechno. Jen co se zaregistrujete, je vám připomenuto, abyste účastnickou visačku po ukončení konference odevzdali do připravených kontejnerů na tříděný odpad. Ale teď ještě ne, jsme sotva na začátku.

Fotografie: Jan Homola, Las Vegas, 26. listopadu 2012

Komentáře