Podívejte se na to nejzajímavější, co přinesl patnáctý ročník konference pro uživatele systému SolidWorks.

Místem dění konference SolidWorks World 2013 byl po několika letech opět hotelový resort Walt Disney World Swan and Dolphin na Floridě. Přes tu sice právě v těchto dnech přecházela studená fronta a teploty přes den klesaly i pod patnáct stupňů Celsia, pro většinu účastníků to však proti domácím lednovým mrazům představovalo vítanou změnu.
SolidWorks World je pořádán již patnáct let a jeho návštěvnost každým rokem rostla. Letos však pořadatelé zaznamenali pokles, byť na stále velmi slušných čtyři a půl tisíce návštěvníků.
Bertrand Sicot, CEO DS SolidWorks, má důvod k radosti. Může se totiž pochlubit překročením dvoumilionové hranice v celkovém počtu uživatelů systému SolidWorks.
Od doby, kdy otěže SolidWorksu pevněji převzala mateřská Dassault Systèmes, je v jejím chování směrem k uživatelům SolidWorksu patrná snaha o zvláštní zdůrazňování podpory této značky. Bertrand Sicot se snad i proto pochlubil svojí jmenovkou z prvního ročníku konference, jenž byl uspořádán před patnácti lety v Palm Springs.
Nyní je SolidWorks pevně zakotvenou součástí rodiny aplikací Dassault Systèmes, která poskytuje řešení všem významným průmyslovým odvětvím, a jak zmínil prezident firmy Bernard Charlès, „s námi navrhnete vše, od lahve na šampón, po dopravní letadlo“.
Bernard Charlès se pochlubil také rozsáhlou inzertní kampaní, kterou Dassault Systèmes realizovala pod vedením marketingové manažerky Moniky Menghini po celém světě. Její inzeráty se objevily v nejvýznamnějších byznysových magazínech a na televizních stanicích CNN, BBC World nebo Eurosport.
Pokud jde o SolidWorks, ten se podle informací Dassault Systèmes těší čím dál lepší uživatelské odezvě, kterou vyjadřuje míra zákaznické spokojenosti. Ta v posledních letech významně stoupla a nyní dosahuje ke 94 procentům.
Na konferenci se v souvislosti s uvedením nového produktu SolidWorks Mechanical Conceptual několikrát objevil slogan „Design Without Limits“, za kterým se možná skrývá nová produktová linie cloudového softwaru.
SolidWorks Mechanical Conceptual byl prozatím předveden spíše v hrubých rysech. Na prezentaci, které se ujal technologický ředitel DS SolidWorks Fielder Hiss, přesto zaznělo několik zajímavých informací o této přelomové novince. Věnujeme se jim v samostatném článku.
Bernard Charlès, oděn do košile s logem SolidWorks, je nadšencem do mobilních technologií. Na samostatné tiskové konferenci novinářům ukázal některé z aplikací pro práci se 3D geometrií na iPadu, jež nyní Dassault Systèmes vyvíjí.
Nezapomíná se ani na uživatele systémové platformy Android, kteří se již brzy dočkají aplikace SolidWorks eDrawings právě pro Android. Během své prezentace se s ní pochlubil zástupce společnosti Nvidia.
Kdo chtěl, mohl i letos poměřit své schopnosti práce v SolidWorksu s ostatními. Soutěž Model Mania, jejíž zadání vidíte na obrázku, tentokrát opanoval konstruktér Satakal Khalsa, který vyobrazený model zvládl vytvořit, upravit a podrobit pevnostní analýze dohromady za pouhých osm minut a pětačtyřicet sekund.
Doslova pozdvižení vyvolal robotický racek od společnosti Festo, který se proletěl nad přítomným publikem. Jak atraktivní marketingový artikl taková věc je, ukazuje mimochodem i úspěšnost našeho videozáznamu této události na YouTube, který má po pár dnech od zveřejnění již bezmála patnáct set shlédnutí.
Dr. Vijay Kumar a jeho studenti se věnují vývoji miniaturních létajících robotů s neuvěřitelně propracovanou motorikou, schopných vzájemné komunikace a koordinované spolupráce. Zaměříme se na ně ještě v samostatném příspěvku.
Marie Planchard, která má v DS SolidWorks na starosti akademickou sféru, s sebou přivedla Toma Atchisona, autora školního projektu Rocket Mavericks, jenž zapojuje studenty do vývoje kosmické rakety. Tým Rocket Mavericks má za sebou již první úspěšný start prototypu a jeho další činnost podpoří i DS SolidWorks, která se uchází o sponzorství této aktivity.
Marie Planchard, která má v DS SolidWorks na starosti akademickou sféru, s sebou přivedla Toma Atchisona, autora školního projektu Rocket Mavericks, jenž zapojuje studenty do vývoje kosmické rakety. Tým Rocket Mavericks má za sebou již první úspěšný start prototypu a jeho další činnost podpoří i DS SolidWorks, která se uchází o sponzorství této aktivity.
Vlastní článek věnujeme také oznámeným novinkám pro SolidWorks 2014. Jejich představení se na konferenci odvíjelo na způsob teleshoppingové reklamy na neexistující produkty, jako je například notebook kombinovaný s grilem.

Fotografie: Jan Homola © 2013

Komentáře