Dnes se podíváme na práci v Solid Edge z pohledu efektivity a úspory času. Naučíme se používat již vytvořené klávesové zkratky a vytvoříme zcela nové. Správné používání zkratek vede k efektivní práci – a to nejen v řešení Solid Edge.

Pro používání klávesových zkratek máme dvě možnosti:

  • použití nepřímé klávesové zkratky kombinací levý Alt + …,
  • použití klávesové zkratky přiřazené přímo k jednotlivé funkci.

 

Použití nepřímé klávesové zkratky

1-Solid-Edge-Siemens-PLM-Software-tutorial-navod-postup-zacatecnik-on-line-kurz-modul-klavesove-zkratky
Stiskem klávesy levý Alt vyvoláme nabídku. Na obrázku označeno červenými šipkami. Stiskněte klávesu L, tím otevřete Tlačítko aplikace, nebo stiskněte na numerické klávesnici 1 a rychle uložíte aktivní dokument. Stejným způsobem si můžete přepínat jednotlivé záložky

Tip: Všimněte si, že začáteční písmena záložky odpovídají prvnímu písmenu zkratky. Díky tomu je samotné ovládání zkratek snadné.

Kombinace zkratky levý Alt + písmeno na klávesnici funguje na každé záložce.

 

Použití přímé klávesové zkratky

Druhý způsob je použití klávesové zkratky přiřazené přímo k jednotlivé funkci vyvoláme stiskem uřčené kombinace kláves. Například pro uložení aktivního dokumentu to je Ctrl + S. K ukládání dokumentu můžeme tedy využít obou způsobů. (Ctrl + S nebo Levý Alt + 1)
Druhý způsob je použití klávesové zkratky přiřazené přímo k jednotlivé funkci. Vyvoláme ji stiskem určené kombinace kláves. Například pro uložení aktivního dokumentu to je Ctrl + S. K ukládání dokumentu můžeme tedy využít obou způsobů. (Ctrl + S nebo Levý Alt + 1)
Klávesové zkratky si můžete libovolně vytvářet a editovat. Vytvořte klávesou zkratku pro funkci Chytrá kóta. Klikněte v horní liště na rolovací tlačítko Vlastní a vyberte záložku Vlastní….
Klávesové zkratky si můžete libovolně vytvářet a editovat. Vytvořte klávesou zkratku pro funkci Chytrá kóta. Klikněte v horní liště na rolovací tlačítko Vlastní a vyberte záložku Vlastní….
V nabídce se přepněte do záložky Klávesnice a klikněte na znak + v řádku PMI.
V nabídce se přepněte do záložky Klávesnice a klikněte na znak + v řádku PMI
Vyberte příkaz Chytrá kóta a nastavte modifikátor na Shift, klávesu na D a Použít ve všech prostředích. Stiskem tlačítka Zavřít zavřete editaci klávesových zkratek.
Vyberte příkaz Chytrá kóta a nastavte modifikátor na Shift, klávesu na D a Použít ve všech prostředích. Stiskem tlačítka Zavřít zavřete editaci klávesových zkratek
Automaticky dostanete výzvu na uložení motivu. Klikněte na Ano.
Automaticky dostanete výzvu na uložení motivu. Klikněte na Ano
Jakmile nastavíte hodnotu na klávesovou zkratku, automaticky se bude zobrazovat u přiřazeného příkazu.
Jakmile nastavíte hodnotu na klávesovou zkratku, automaticky se bude zobrazovat u přiřazeného příkazu

Stejným způsobem můžete vytvořit zkratku jakéhokoli příkazu v řešení Solid Edge. Navíc si můžete vytvořit Motiv, který bude obsahovat všechna uložená data – a v případě potřeby jej přenést do jiné počítačové stanice.

Komentáře