Při příležitosti konference Autodesk University byla představena nová mobilní aplikace FormIt, která vám pomůže v prostorovém zachycení vašich nápadů třeba přímo v terénu.

Dovedu si představit, že tuto pomůcku ocení nejen architekti a projektanti, kteří si v místě budoucí stavby takto mohou okamžitě vyzkoušet své nápady. V podstatě velmi jednoduchý program poskytuje několik základních modelovacích nástrojů, vycházejících z již připravených 3D prvků, jako je hranol, válec nebo koule.

V prostředí mobilní aplikace Autodesk FormIt je vám k dispozici několik základních nástrojů pro tvorbu a úpravy 3D objektů.

Tyto můžete umístit buď do prázdného modelového prostředí, anebo přímo na fotografickou mapu území, na němž má být objekt postaven. Aplikace FormIt vám dokáže pomoci i s určením vaší polohy, pokud máte tuto funkci na iPadu povolenu. Jestliže si chráníte soukromí a neradi dovolujete mobilním zařízením, aby vás „sledovala“ na každém kroku, máte pak možnost načíst mapu ručně a místo zvolit sami.

S pomocí pár prostých gest, jež vás naučí nápověda programu, můžete se 3D objekty manipulovat a modifikovat je, dokud nedosáhnete potřebného výsledku.

Umístění stavby můžete určit ručně na mapě světa, případně vám pomůže iPad, máte-li zapnutou funkci pro určení vaší polohy.

Praktickou funkcí je okamžitá studie oslunění, která po určení polohy, data a času vytvořený model nasvítí, respektive zastíní, podle skutečné situace v dané lokalitě. Pohybem na časovém posuvníku můžete sledovat pohyb stínů v reálném čase a tomu svůj návrh dále přizpůsobit podle potřeby vaší, nebo očekávání zákazníka.

Během pár vteřin můžete získat realistickou studii oslunění vašeho návrhu umístěného přímo na ortofotografické mapě dané lokality a parcely.

Vytvořená data se ukládají do on-line cloudového úložiště Autodesk 360. Chcete-li tedy své návrhy zachovat, je nezbytné, abyste si u této služby zřídili účet. A co je na tom nejhezčí, vše výše popsané si můžete dovolit zdarma.

Komentáře