Konstruktér je magazín pro každého, kdo se zajímá o moderní technologie ve výrobě. Jeho těžištěm jsou nadále CAD/CAM/CAE aplikace, avšak s větším důrazem na konkrétní řešení. Časopis s novými zajímavými rubrikami a ve větším formátu, než dříve, obdrží předplatitelé v tomto týdnu.

Právě touto dobou v roce 2010 jsme připravovali první vydání časopisu, jehož prostřednictvím jsme hodlali vrátit na český trh magazín o počítačových technologiích ve strojírenství, který dokáže nabídnout opravdu zajímavá témata a nebojí se názorů.

Toto tažení se vydařilo na výbornou. Ačkoliv jsme začínali v období vrcholící ekonomické krize, povedlo se nám vybudovat médium, které si okamžitě získalo pozornost a stalo se základem několika dalších perspektivních projektů realizovaných na webu.

S odstupem času se však ukázalo, že v jedné věci jsme se při sestavování tohoto magazínu přece jen spletli – v jeho názvu CAXMIX, který odkazuje na směs počítačových CAx technologií používaných při navrhování výrobků. Oblasti, které jsme svojí činností pokrývali a pokrýváme, totiž v mnoha ohledech dalece přesahují téma samotného softwaru.

CAD je dnes zcela běžná komodita, jen jeden z mnoha článků v dlouhém procesu vývoje výrobků. Spojení s tímto termínem nás tedy začínalo až příliš omezovat. Titul v nové podobě vystihuje naše zaměření mnohem přesněji.

CAx aplikace jsou zde stále velmi důležitou podstatou, z níž se vše odvíjí směrem k produkci finálního výrobku, přes etapy obrábění, 3D tisku, automatizace atd. To vše jsou témata, kterým se věnujeme. Věříme přitom, že nejen název, ale také upravená struktura obsahu i zcela nové rubriky pro vás budou přínosem a pro nás zase cestou k rozšíření našeho publika o čtenáře, kteří si k nám dosud nenašli cestu třeba jen proto, že středem jejich zájmu není právě a jen software, byť se bez něj při své činnosti neobejdou.

Vývoj jakéhokoliv výrobku se dočká ohromného zefektivnění, jsou-li při něm správně využity vhodné digitální technologie. Přijměte prosím časopis Konstruktér jako vašeho průvodce, který vám v jejich komplikovaném světě ukáže cestu k tomu, co opravdu stojí za pozornost.

Titulní strana časopisu Konstruktér 2013/1
Titulní strana časopisu Konstruktér 2013/1

Se značkou CAXMIX se však neloučíme. Nadále bude zdobit web CAXMIX.cz, primárně zaměřený na vše, co se týká CAD/CAM aplikací. Ten je stále zásadní součástí našeho mediálního portfolia vedle zpravodajského portálu PRŮMYSL.CZ a specializovaných webů, jako je PLM.cz nebo čerstvě spuštěný 3D-tisk.cz, na jehož stránky vás tímto zároveň srdečně zvu. Je to totiž svého času vůbec první ucelený zdroj informací o technologiích 3D tisku a aditivní výroby, jež před sebou mají velkou perspektivu a určitě se vyplatí je sledovat.

Všechny zmíněné weby jsou s časopisem Konstruktér úzce propojeny a v návaznosti na vydání jeho nového čísla projdou rozsáhlou inovací, která vedle moderního vzhledu našich internetových médií přinese také spoustu nových praktických rozšíření.

Časopis Konstruktér je možné získat formou ročního předplatného za 340 Kč (objednávkový formulář najdete zde). Za stejnou cenu lze pořídit digitální edici pro čtečku Publero.

V roce 2013 vyjdou ještě tři čísla časopisu Konstruktér, a to 27. května, 23. září a 18. listopadu.

Stávajícím předplatitelům časopisu CAXMIX bude nově doručován časopis Konstruktér.

2 Comments

  1. Dobrý den, distribuci tištěného časopisu na Slovensko bohužel zřízenu nemáme (je možné zařídit, ale velmi by se vám prodražovalo poštovné). Zahraniční čtenáře proto odkazujeme na digitální edici – časopis si stáhnete do PC nebo tabletu, na který předtím nainstalujete bezplatnou čtečku Publero. Bližší informace o digitální edici zveřejníme ještě v tomto týdnu.

Komentáře