Čerstvá vydání našich magazínů pro uživatele počítačových technologií ve výrobě míří ke svým čtenářům, kteří se mohou těšit na jejich nabitý obsah.

CAXMIX 3/2011

Titulním tématem zářijového CAXMIXu jsou klony AutoCADu, který inspiroval mnohé vývojáře, jejichž vlastní produkty jdou ve stopách nejoblíbenějšího CADu na světě a neskrytě jej kopírují. Díky nim a pro ně vznikl zcela nový trh cílící na konzervativnější část uživatelů upřednostňujících zejména nízkou cenu softwaru. V našem článku se zamýšlíme nad tím, co vlastně vedlo ke vzniku tolika napodobenin AutoCADu a hodláme na něj navázat podrobnými recenzemi jednotlivých alternativ dostupných i u nás.

Samozřejmostí je přehled o aktuálních novinkách na trhu se strojírenským softwarem – představíme vám detailně novou verzi systému SolidWorks 2012, který se rozrostl mj. o modul pro kalkulace výrobních nákladů. Poslední vývoj aplikací pro počítačovou podporu navrhování shrnujeme dále v článcích o systémech Creo, Solid Edge ST4, Catia V5R21 a V6R2012, Autodesk Inventor Fusion, SolidCAM, Tebis atd.

Za přečtení rozhodně stojí originální případová studie ze společnosti API CZ, která využívá systém Autodesk Inventor při navrhování bezbariérových přestaveb osobních aut pro potřeby vozíčkářů. Jedinečná je v této firmě úroveň využívání digitálních technologií včetně 3D tisku a využití takřka výhradně elektronické dokumentace.

Zájemci o pořízení nové velkoformátové tiskárny pak jistě ocení přehled doporučení, podle čeho takové zařízení vybírat, pokud se rozhodují pro značku HP, která má v nabídce několik výkonnostně rozdílných modelových řad.

PLM News 2/2011

Historicky druhé vydání odborného magazínu PLM News, který je určen zejména pro manažerské pracovníky průmyslových firem, je zaměřeno na výběr a nasazení PDM systému ve středně velkých podnicích. Profesionální software pro správu dat s návazností na ucelená řešení PLM je totiž čím dál dostupnější, a také pro menší společnosti může znamenat zásadní přínos ve standardizaci komunikace a procesů souvisejících vývojem nových výrobků.

Exkluzivní je v tomto ohledu česká verze studie zpracovaná uznávanou nezávislou organizací CIMdata, která shrnuje podstatná kritéria pro výběr PDM softwaru a může posloužit jako praktická příručka při sestavování plánu implementace takového systému.

Unikátní materiály představí také naše reportáž z pařížské konference Dassault Systèmes Application Innovation Summit, kde jsme byli přítomni jako jediné čistě technické médium z Česka a můžeme tak jako první do detailu poreferovat o technologiích pro podporu navrhování, které vyvíjí jeden z předních producentů CAD a PLM softwaru na světě. Článek staví na bohatém obrazovém doprovodu.

Se třemi řediteli firem, jež na český a slovenský trh dodávají úspěšná CAx/PxM řešení jsme realizovali rozhovory na současná témata: Hynek Horák (SolidVision) hovoří o tom, jaké to je budovat v Česku trh pro nový CAD software a že brzdou pokroku je někdy i management, Jan Binter (CAD Studio) se věnuje rozvoji společnosti vzniklé spojením Dagisu a Xanadu, přičemž netají ambice o další expanzi na našem trhu a Ján Pajerchin (Techsoft), objasňuje smysl nedávno vzniklé nadnárodní skupiny Global CAD Group, která na první pohled působí tak trochu tajemně.

V dalších článcích PLM News 2/11 se dočtete o výhodách PDM řešení od firmy Autodesk, o možnostech správy duševního vlastnictví podniku na vývojové platformě V6, o vyhledávači Exalead, který dokáže data nejen najít, ale také inteligentně reprezentovat, o problematice navrhování řídicích systémů a dalších tématech, jejichž nasazení může pomoci třeba právě vám.

Zapomenout nesmíme ani na přehledný průvodce Mezinárodním strojírenským veletrhem v Brně s vytipováním firem a produktů z oblasti počítačové podpory navrhování.

Oba časopisy je možné objednat na adrese naší redakce, případně přímo sjednat předplatné na webu společnosti Send.

Objednat roční předplatné časopisu CAXMIX za 220 Kč (4 vydání)

Objednat roční předplatné časopisu PLM News za 198 Kč (2 vydání)

Komentáře