Aktuální vydání odborného magazínu PLM News přináší články věnované tentokrát zejména otázkám zabezpečení technických dat v digitální podobě a využití PLM prostřednictvím cloudových technologií.

Na ploše šestatřiceti stran vám povíme o tom, jak cloud computing transformuje trh se systémy pro správu dat a životního cyklu produktů. Samozřejmě že v souvislosti se společností Autodesk, která na trh s PLM vstoupila rázně koncem loňského roku a nyní se jej snaží „demokratizovat“ podobně, jako se jí to podařilo s počítačovým navrhováním prostřednictvím AutoCADu. Tuto problematiku obšírně rozvíjí originální studie, zpracovaná společností CIMdata, která poukazuje na nevyužité příležitosti v oblastech digitálního navrhování, cPDm a PLM ze strany menších a středních strojírenských firem. Tuto vám přinášíme zcela exkluzivně v českém překladu.

V dalších článcích se zabýváme bezpečností technických dat, jejichž únik znamená pro každou firmu velké ztráty. Jeho strůjcem může být škodlivý vir – tak jak se to stalo letos v létě prostřednictvím malwaru ACAD/Medre.A, jenž odeslal do Číny desetitisíce DWG výkresů z mnoha firem sídlících v Jižní Americe. Nebezpečí pro firmu však představují i její zaměstnanci, zejména ti, kteří dostanou výpověď. Citlivá firemní data si dle průzkumu, jenž zmiňujeme, odnáší více než polovina z nich.

Z hlediska produktových novinek jsme se zaměřili na současnou nabídku společnosti Siemens PLM Software, která se rozrostla o devátou verzi systému Teamcenter. Patřičný prostor věnujeme také specializovanému nástroji Active Workspace, jehož cílem je vnést řád do ohromného množství informací, s nimiž tvůrci nových výrobků v současnosti musejí pracovat.

Nechybí ani případové studie – ta ze společnosti Metroprojekt Praha popisuje, že z původně strojírensky orientovaného systému EasyArchiv může těžit i firma zabývající se zejména projekcí ve stavebnictví. Společnost TVD-Technická výroba ze Slavičína je pro změnu čistě strojírenská a do svých struktur zavedla výhodnou kombinaci systémů SolidWorks Enterprise PDM a Karat. Svěříme vám, co jí to přineslo.

Na závěr představíme mobilní buňku pro prostorovou digitalizaci Atos ScanBox, která je zajímavá nejen svými špičkovými parametry, ale také možností rychlého zavedení do výrobní linky.

Jestliže magazín PLM News neodebíráte a měli byste o jeho odběr zájem, kontaktujte nás na e-mailu redakce@caxmix.cz. Aktuální vydání bude distribuováno též na našich expozicích v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně ve dnech 10. až 14. září.

Komentáře