Červnové vydání časopisu CAXMIX přináší informace o nejdůležitějších událostech a zajímavých novinkách pro uživatele CAD/CAM systémů. Kromě toho s námi můžete vyhrát hned několik atraktivních cen včetně letu horkovzdušným balonem.

V článcích červnového CAXMIXu se dočtete o nové struktuře cenově výhodných softwarových sad od firmy Autodesk (víte třeba, že Inventor už nyní může mít skutečně skoro každý?), dále popíšeme druhou generaci konstrukčního systému Creo 2.0 nebo praktické rozšíření pro SolidWorks s názvem DriveWorks, sloužící k automatizaci opakovaných úkonů. V dalších příspěvcích se soustředíme na oblast výpočtů MKP v CAD prostředí – konkrétně v systémech Catia a Alibre Design.

Samostatnou kapitolou je velký článek o ambiciózním projektu F-bike, popisující zrod „létajícího kola“, které v současnosti vyvíjejí čeští konstruktéři ze společností Technodat, Evektor a Duratec. Doprovodné ilustrace k tomuto příspěvku jsou vytištěny ve formě dvoubarevných anaglyfů, které si tak můžete prohlížet doopravdy prostorově.

Také k tomu vám pomohou 3D brýle, jež všichni předplatitelé CAXMIXu najdou v tomto vydání jako dárek od společnosti CAD Studio. Ta shodou okolností právě nedávno představila svůj vlastní plug-in pro 3D aplikace od Autodesku. Ukázkové výstupy z něj naleznete v doprovodném článku. Plug-in Anaglyph od CAD Studia si můžete rovnou stáhnout na tomto webu, kde o něm naleznete další informace.

CAD Studio je zároveň partnerem soutěže, v níž můžete vyhrát let horkovzdušným balonem, polohovací zařízení SpaceNavigator nebo další ceny. Bližší informace o ní vydáme i zde na našem webu již v tomto týdnu.

Je toho ale ještě mnohem víc, co si budete moci přečíst v červnovém CAXMIXu – z dalších témat doporučuji například informaci o novém kompaktním 3D skeneru Atos Compact Scan nebo pokračování odborné přílohy CAM+OBRÁBĚNÍ, v níž jsme se tentokrát zaměřili na cenově dostupné CAM systémy a jejich základní moduly.

CAXMIX 2/2012 vyšel 18. června v nákladu 3000 kusů o rozsahu 52 stran.

Výhodné předplatné našeho magazínu si můžete zajistit již za pouhých 220 Kč na celý rok.

 

 

Komentáře