Březnový CAXMIX je plný novinek a informací, které jinde nenajdete. Seznámíme vás s připravovanými verzemi systémů SolidWorks 2013, Creo 2, a také se slibným PLM systémem od Autodesku, který chce na trhu způsobit cenovou revoluci.

Přípravy prvního letošního vydání se o týden protáhly, ale věříme, že toto malé zdržení pochopíte – právě a jen díky němu vám totiž přinášíme články o horkých novinkách zmíněných v úvodu. CAXMIX 1/2012 nabídne 68 stran zajímavého obsahu, včetně přílohy CAM + OBRÁBĚNÍ, ve které budeme nyní již pravidelně v každém čísle věnovat zvláštní pozornost CAM softwaru a obráběcím technologiím.

Stejně jako vždy, i tentokrát musíme při vyjmenovávání obsahu CAXMIXu použít slovo „exkluzivní“ – opět se nám podařilo pořídit rozhovory s nejvýše postavenými manažery firem, jež vyvíjejí nejúspěšnější CAD software. Tentokrát je to Bertrand Sicot, generální ředitel společnosti DS SolidWorks a jeho konkurenční protějšek Robert „Buzz“ Kross, který má na starosti strojírenská řešení ve firmě Autodesk. S oběma jsme si povídali při příležitosti amerických konferencí SolidWorks World a Autodesk University, z nichž přinášíme rozsáhlé reportáže na osmi stranách.

V sekci věnované praxi se dozvíte mj. o tom, jak prověřit, zda je ve vaší firmě používán CAD software opravdu efektivně, jak vytěžit maximum z duševního vlastnictví podniku, nebo jaké výhody přináší moderní nástroje pro simulace a analýzy pro konstruktéry (včetně těch cloudových).

Představíme vám lacinou 3D tiskárnu Personal Portable 3D Printer, multifunkční velkoformátové tiskárny od Canonu, anebo aktuální akci HP, která vám zapůjčí velkoformátovou tiskárnu na dva týdny zdarma.

Je toho ale ještě mnohem, mnohem víc, na co se můžete těšit, až se CAXMIX objeví ve vaší poštovní schránce. Pokud náš časopis zatím neodebíráte, můžete si rychle sjednat roční předplatné za pouhých 220 Kč.

Komentáře