CEO společnosti Carl Bass a několik jeho podřízených se během Vánoc a prvních dnů roku 2014 rozhodli prodat nemalé množství akcií Autodesku, které jako jeho zaměstnanci vlastní.

V rozmezí třiceti dnů tak byl rozprodán takřka milion akcií firmy, sám Carl Bass ze svého portfolia prodal více než 670 tisíc akcií v aktuální souhrnné hodnotě kolem 33 milionů dolarů. Jako šéf dvojky na trhu s CAx/PLM softwarem tak učinil jen pár měsíců poté, co prodal dobrou polovinu všech akcií ve svém vlastnictví – bylo to v září loňského roku a šlo o čtyři sta tisíc kusů, v přepočtu za čtvrt miliardy korun.

Pro sledované období je příznačný ještě jeden rys, a to, že žádný „insider“ z Autodesku akcie této firmy nenakupuje, zatímco mnozí naopak prodávají.

O Autodesku je známo, že jeho příjmy v posledních kvartálech spíše stagnují, nicméně výkonnost má srovnatelnou s nejbližšími konkurenty na trhu. V posledním fiskálním čtvrtletí, z něhož známe výsledky, utržil Autodesk 555,2 milionů dolarů, přičemž na jeho účtech leží hotovost přesahující 2,5 miliardy dolarů.

Nejen finančním analytikům a investorům tak nezbývá, než pokládat si otázku, co vede manažery firmy, která je na první pohled ve velmi dobré kondici, právě k takovým krokům?

Poznámka redakce: Z článku byla dodatečně odstraněna pasáž se subjektivním komentářem autora.

Komentáře