Zhruba před půl rokem se vývojáři SolidWorksu spojili s týmem společnosti Nvidia, která vyvíjí grafický hardware a výsledek jejich spolupráce už máme tady.

Systém SolidWorks získal certifikaci Nvidia Grid Visual Computing Appliance, která potvrzuje, že je tento software od verze 2014 schopen bezproblémového provozu ve virtualizovaném prostředí. To znamená, že SolidWorks 2014 může být provozován na výkonném serveru, ke kterému se běžní uživatelé připojí přes internet (LAN) a nezáleží přitom na tom, zda jako operační systém používají Windows, Mac nebo Linux.

Svižnost provozu virtualizovaného SolidWorksu pak není omezována ani technickou výbavou daného počítače, na němž je taková aplikace načtena, protože o náročné výpočty se stará lokální server vybavený velmi výkonnými grafickými procesory (GPU).

Serverový hardware Nvidia Grid umožní spustit Solidworks 2014 na vzdálené ploše se zachováním výkonu špičkové pracovní stanice. Zdroj: Nvidia
Serverový hardware Nvidia Grid umožní spustit SolidWorks 2014 na vzdálené ploše se zachováním výkonu špičkové pracovní stanice. Zdroj: Nvidia

I na málo výkonném počítači si tak může uživatel přes virtualizovaný SolidWorks 2014 prohlížet velmi složité 3D CAD modely v kvalitním zobrazovacím módu, respektive s nimi pracovat. Jsou zde také další výhody takového řešení (například oproti cloudovým platformám), jelikož v tomto případě má provozovatel takového serveru plnou moc nad ukládanými daty.

Více se dočtete v článku na webu společnosti Nvidia (v angličtině).

Komentáře