Synchronní technologie je aplikační rozhraní 3D CAD softwaru umožňující používat tzv. přímé úpravy geometrie na prostorových modelech strojírenských návrhů bez ohledu na to, v jakém jsou uloženy formátu.

Zatímco donedávna se touto vymožeností chlubily pouze aplikace Solid Edge ST a NX od firmy Siemens, ta se nyní rozhodla zpřístupnit ji také uživatelům konkurenčních CAD řešení v podobě samostatného programu 3Dsync. Je to vcelku velmi zajímavá pomůcka a pokud vás dosud míjela, doporučuji přečíst si alespoň tento článek.

Série seminářů Velocity Roadshow, uspořádaná letos v lednu a v únoru, představila zúčastněným novinku 3Dsync v živém střetu s klasickými modelovacími postupy. Realizovány byly celkem tři prezentace, v nichž pokaždé soupeřil uživatel systému Solid Edge ST5 využívajícím běžné modelovací nástroje, proti kolegovi vybavenému aplikací 3Dsync.

Všechna tři klání jsme trochu neplánovaně zachytili na videozáznam, jehož první část můžete vidět níže. V tomto případě, kdy je souběžně prováděna úprava na návrhu plastového dílu, ještě nebyl stopován čas, i tak je ale zcela zjevné, o kolik má inovovaný konstrukční postup proti svému předchůdci navrch.

httpv://www.youtube.com/watch?v=mgDdBDtE0Hw

 

Komentáře