Rozruch kolem mobilních dotykových zařízení neutuchá, ba naopak, dočkáváme se nejen neustálého přílivu nových aplikací, ale také rozšiřování podpory těch dříve představených. Jednou z nich je i bezplatná zjednodušená obdoba AutoCADu.

AutoCAD WS byl zveřejněn vloni v září jako jeden z prvních CAD programů pro mobily a tablety od Apple.

Početná skupina uživatelů konkurenčních značek v čele s těmi, již jako operační systém využívají Android od Googlu, se okamžitě začala pídit po tom, zda by nemohl být k dispozici AutoCAD taky pro jejich platformu s logem zeleného robota.

Zde je tedy odpověď – od 20. dubna mohou AutoCAD WS bezplatně používat všichni ti, kdo jsou vybaveni zařízením s operačním systémem Android 2.2 (Froyo) a vyšším. Program jim zpřístupní již známé funkce pro intuitivní prohlížení, jednodušší editace a poznámky v CAD výkresech.

Verze pro Android přichází i s jednou unikátní funkcí, kterou je podpora hlasových příkazů u nástroje pro vkládání textových připomínek. Svůj komentář tedy nemusíte zadávat prstem, prostě jej vyslovíte a „android“ jej za vás zaznamená.

Vylepšený AutoCAD WS dále podporuje tisk výkresů do formátu PDF a nově umí využívat vzdálená datová úložiště, jako je servis Autodesk Buzzsaw, Dropbox, Microsoft SharePoint, Windows Server 2008, Box.net, MobileMe, Egnyte a další služby založené na cloudovém protokolu WebDAV.

Jakmile si AutoCAD WS na Androidu vlastnoručně osaháme, přineseme alespoň stručnou recenzi.

Letmo se s ním můžete seznámit už nyní na krátkém videu s tabletem Motorola.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cyyty-vHWtQ

(Zdroj: Autodesk)

Komentáře