Velkoformátová tiskárna je přístroj, který dnes nabízí tolik rozličných funkcí, že pro jeho vyzkoušení a seznámení se s výhodami daného modelu, nemusí prostá návštěva místního dealera stačit.

Nemluvě pak už vůbec o stále oblíbenějších nákupech přes internet, kdy je pro budoucího majitele jediným vodítkem často jen zběžný katalogový popis a pár fotografií v nevelkém rozlišení. Není pak nad to, když si můžete vybraný stroj vyzkoušet přímo v prostředí svého vlastního podniku, zasazen do reálných procesů a podroben datům ze skutečných zakázek.

Ať už vás zajímá rychlost tisku, jeho nákladovost, anebo kvalita – například vykreslení velmi tenkých čar v požadovaném tiskovém režimu, můžete se nyní s vybranou tiskárnou seznámit tak blízce, jak je vám libo. Tedy alespoň s tiskárnami značky HP v rámci současné marketingové akce české pobočky, která vám zvolený stroj na celé dva týdny půjčí úplně zadarmo.

Navíc se s ní ani příliš nenadřete – zástupce prodejce vybraný model dopraví na vámi uvedenou adresu, zprovozní ho a předvede základní vlastnosti i ovládání. Vše, co pro to musíte udělat, je vyhledat si na webu www.hpdemo.cz nejbližšího autorizovaného partnera HP a domluvit se s ním na zápůjčce tiskárny, která nejblíže odpovídá vašim potřebám.

Fantastická čtyřka

Jaký typ si vyberete, je pouze na vás. Společnost HP přitom doporučuje volit ze čtveřice modelů, jež svojí výbavou odpovídají nejčastějším požadavkům v konkrétních technických odvětvích:

  • HP Designjet T1300 se hodí do projekčních, architektonických a konstrukčních kanceláří, jejím velkým přínosem je možnost tisku ze dvou rolí různého formátu papíru.
  • HP Designjet T2300 eMFP zastane vedle špičkového tisku také funkci skeneru a kopírky. Její přednosti ocení zejména větší pracovní skupiny a týmy spolupracovníků.
  • HP Designjet T7100 zvládne opravdu intenzivní vytížení, při němž nabídne velmi příznivé náklady na tisk, a proto jistě najde uplatnění ve větších tiskových provozech a reprografických centrech.
  • HP Designjet Z6200 je výborně vybavena pro zpracování graficky náročných výtisků. Zvládá velmi kvalitní tisk map i přesných geoinformačních dat.

Hewlett-Packard si od této akce slibuje oslovit potenciální zájemce o velkoformátové tiskárny, kteří váhají mezi inkoustovou a laserovou technologií. Společně s modely ze své aktuální produktové řady totiž prosazuje informaci, že její inkoustový tisk může být levnější, než tisk laserový. Je to odvážné tvrzení, o kterém však není třeba příliš pochybovat – máme-li tu možnost přesvědčit se, zda to tak opravdu je.

Komentáře