21. vzdělávací konferenci SUPro uspořádala společnost AV Engineering 22. června 2011 v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou. Tento ročník byl v několika ohledech výjimečný — zaznamenal rekordní účast a pro AV Engineering se nesl v duchu představení revoluční novinky, systému Creo, který nastoupil na místo produktové řady Pro/Engineer.

TIP: Nezapomeňte, že letošní ročník konference SUPro 2012 se koná již 21. — 22. 6. na hotelu Jezerka u přehrady Seč.

 

Poznámka šéfredaktora

Publicistice v oboru počítačové podpory navrhování se věnuji už bezmála sedm let. Za tu dobu jsem nashromáždil tisíce fotografií, desítky hodin videozáznamů a celkově ohromné množství materiálů, z nichž se však do tištěného časopisu a nakonec i na web dostal vždy jen nepatrný zlomek. Nyní nastal čas, abychom tento „archív“ otevřeli veřejnosti. V následujících dnech a týdnech se proto budete na našem webu setkávat vedle aktualit také s příspěvky připomínajícími nejzajímavější akce, události i produkty, které stojí za připomenutí a je škoda, aby ležely na redakčním disku bez dalšího využití.

 

Vzdělávací konference SUPro 2011 proběhla na hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou.

Zahájení doprovázelo příjemné napětí spojené s prvním představením systému Creo českým uživatelům. Celý tým firmy AV Engineering se proto stylově oblékl do triček v barvě Creo.

Petr Čevela, ředitel divize Inovace procesů AV Engineering, přítomné seznámil s tím, jak může Creo „uvolnit váš potenciál“.

Podpořit jej v propagaci systému Creo při této příležitosti přišli také zástupci PTC Tobias Kahl (na fotografii), Monica Lupa a Karel Rusý.

Významná část programu byla samozřejmě věnována živým ukázkám práce ve všech modulech systému Creo.

Zájem o tuto horkou novinku potvrzovala rekordní účast uživatelů Pro/Engineeru…

Byl mezi nimi také Jan Pejchal, kterému Petr Čevela věnoval ocenění za úctyhodnou věrnost těmto setkáním, z nichž za jejich dlouhou historii nevynechal ani jediné.

Hodnotné ceny si odnesli také vítězové jubilejního 10. ročníku odborné soutěže AV Engineering Awards.

V kategorii AV Academia Awards zvítězil návrh motoru V8 zpracovaný na Ústavu automobilního a dopravního inženýrství VUT v Brně.

Zástupce VOŠ a SPŠ Jičín si odnesl zvláštní cenu akademie za projekt formy na vstřikování plastů.

Společnost Haas + Sohn Rukov obdržela Cenu čtenářů portálu Aveng.cz.

Na druhém místě v hlavní kategorii byla oceněna firma Robotsystem za návrh robota Hardyho.

Celkovým vítězem AV Engineering Awards 2011 se stala společnost Beznoska, jejíž produkty na konferenci prezentoval konstruktér Milan Sekerka (vlevo).

Vítězové AV Engineering Awards 2011 pohromadě.

Nad setkáním se po celý den stahovala temná mračna — leč naštěstí pouze v rovině meteorologické, což vyvrcholilo burácivou průtrží během večerního rautu.

Komentáře