Strojírenský CAD systém VariCAD vyvíjený v Liberci získal ve verzi 2012 několik důležitých vylepšení. Krom lepší podpory datových formátů DWG a DXF, do nichž lze nyní ukládat kóty volitelně jako editovatelné prvky, nebo jako bloky, došlo k vývoji v jeho grafickém rozhraní a zejména pak v oblasti funkcí pro 2D kreslení.

Díky velkým ikonám o rozměru 20 × 20 pixelů a automatickému přizpůsobení velikosti fontu v dialogových panelech, je ovládání programu pohodlné i na monitorech s vysokým rozlišením. Ve 2D prostředí bylo zcela přepracováno kótování, umožňující nyní pohodlné úpravy kót, změny v nastavení rozměrů a stylů kót a kótování drsnosti povrchu podle ISO 1302.

Za zmínku dále stojí mj. vyspělejší práce s tiskem, nabízející několik tiskových metod včetně předdefinovaných výřezů plochy a hromadný tisk, zdokonalené modelovací jádro, nebo vylepšené načítání 3D dat ve formátu STEP.

Souběžně s VariCADem 2012 byla představena také bezplatná aplikace VariCAD Viewer 2012, umožňující prohlížení obsahu, konverzi a tisk CAD dat v několika formátech. Oba programy jsou připraveny pro platformu Windows a Linux.

(Zdroj: Tisková zpráva)

 

Komentáře