Poté, co se na rozdíl od ostatních lídrů CAx trhu držel Siemens PLM Software od veškerého cloudu stranou, nyní představuje jednu cloudovou novinku za druhou.

Z velké výpočetní síly cloudových serverů nyní mohou těžit už i uživatelé simulačního softwaru NX Nastran, který je od května provozován na vysoce výkonné infrastruktuře firmy Rescale jako služba na objednávku.

Simulace MKP v prostředí NX. Zdroj: Siemens PLM Software
Simulace MKP v prostředí NX. Zdroj: Siemens PLM Software

Uživatel se může rozhodnout, zda chce využívat jenom jednu úlohu v čase nebo zda nechá metodou konečných prvků počítat více zadání současně. Výkon této platformy se však obzvláště projeví při experimentálních výpočtech, kdy necháte servery počítat souběžně třeba i stovky variantních úloh s různými parametry za účelem nalezení nejvhodnějšího konstrukčního řešení.

Jelikož za NX Nastran v cloudu platíte jako za službu podle reálně využité kapacity na straně Rescale, můžete tímto způsobem oproti desktopovému softwaru ušetřit. Cenová efektivita je zjevná zejména u experimentálních simulací, označovaných v angličtině zkratkou DoE (Design of Experiment), vyžadujících maximální nasazení nejvýkonnějšího hardwaru.

Komentáře