[Stručně] Canon představil rodinu systémů imagePrograf MFP. Kromě skeneru každý systém obsahuje 17“ dotykový displej, MFP software pro skenování, reprografický podstavec a jednu z pěti velkoformátových tiskáren.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Canon představuje univerzální velkoformátové multifunkční řešení

  • 5 různých konfigurací pro tisk, kopírování, skenování do souboru nebo e-mailu kombinuje rychlost a přesnost s mimořádnou všestranností
  • Skenování obrazů do šířky 40“ – 1016mm
  • Rozlišení 600 dpi a CIS skenovací technologie zaručují ostré linie a vysokou přesnost

PRAHA, 15. června 2011 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, představil nové velkoformátové multifunkčních řešení, dostupné v pěti variantách, kombinující vysokou kvalitu a přesnost velkoformátových tiskáren Canon imagePROGRAF s pokročilými skenovacími technologiemi.

Systémy imagePROGRAF MFP (multifunkční tiskárny imagePROGRAF) poskytují rychlé, přesné a cenově dostupné kopírování, archivaci a sdílení technických dokumentů, jako jsou mapy, výkresy, vizualizace a plány. Vysoká rychlost tisku a mimořádná kvalita z nich dělají ideální stroje pro využití v architektuře a stavebnictví (AEC), strojírenské CAD aplikace, Geografické informační systémy (GIS) či tisk materiálů pro místa prodeje a další reprografické aplikace.

Optické rozlišení 600 dpi a CIS skenovací technologie usnadňují kontrolu nad velkoformátovými dokumenty, jako jsou mapy a výkresy, a zaručují vysokou přesnost a ostré linie. MFP software umožňuje jednoduché ovládání a skenování nebo kopírování pouhým jedním dotykem. Uživatelé mohou dokumenty kopírovat, tisknout, skenovat do souboru (PDF, JPEG a TIFF) nebo do e-mailu a intuitivní 17“ dotykový displej je ideálním pomocníkem pro zobrazení náhledů nebo ořezávání snímků. Systémy také podporují dávkové skenování více dokumentů a disponují podavačem papíru s automatickou detekcí velikosti skenovaného dokumentu.

MFP systémy jsou vhodné například pro architekty, kteří mohou skici a plány snadno sdílet a odesílat e-mailem.

imagePROGRAF MFP systémy používají barevný 40“ skener, který umožňuje skenování dokumentů a obrazů do šíře 40“ – 1016 mm a 60“ – 1524 mm délky. Protože termíny jsou často neúprosné a na každé vteřině záleží, poskytují systémy imagePROGRAF MFP černobílé skenování rychlostí až 10“ – 254 mm za vteřinu.

Kromě skeneru každý systém obsahuje 17“ dotykový displej, MFP software pro skenování, reprografický podstavec a jednu z pěti velkoformátových tiskáren imagePROGRAF – 36” iPF710, iPF750 a iPF755, nebo 44” iPF815 nebo iPF825.

Systémy jsou velmi flexibilní a lze je přizpůsobit potřebám každé organizace. 36“ řešení se stroji iPF710 a iPF750 je optimální pro malé a střední pracovní skupiny, zatímco konfigurace s iPF755 je vhodnější pro větší skupiny uživatelů  a menší reprografická a tisková centra. Konfigurace s iPF815 a iPF825 využijí společnosti pro tisk velkého množství velkoformátových dokumentů. iPF825 disponuje systémem automatického podávání ze dvou rolí a lze tak kombinovat dvě různé šíře či dva různé typy papíru.

iPF750, iPF755, iPF815 a iPF825 nabízí ekonomický režim pro rychlý tisk náhledů, což pomáhá snížit celkové náklady na výrobu a snížit spotřebu inkoustu.

„Trh s technickými dokumenty stále roste, dokumenty jsou složitější a stále více tištěných výstupů vyžaduje větší detaily a použití barev. Proto uživatelé potřebují všestranné řešení,“ říká Martin Lucký, manažer velkoformátového tisku Canon CZ. „Nové multifunkční systémy imagePROGRAF jsou flexibilní a splňují vysoké nároky uživatelů. Systémy lze přizpůsobit konkrétním potřebám každé organizace a Canon nabízí nejvyšší rychlost, přesnost i nejširší škálu funkcí na trhu.“

Komentáře