PRAHA, 6. prosince 2010 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, oznámila dostupnost Factory Layout Optimization pro AutoCAD. Nová technologie, která je uživatelům k dispozici zdarma* na Autodesk Labs, umožňuje průmyslovým inženýrům a návrhářům továrních zařízení přicházet s efektivnějšími návrhy pro pohyb výrobního materiálu. Tato nadstavba řešení AutoCAD pomáhá výrobním společnostem aplikovat štíhlejší výrobní metody, redukovat odpad a zvyšovat produktivitu celého výrobního zařízení.

Co je Factory Layout Optimization pro AutoCAD: Funkcionalita Factory Layout Optimization umožňuje průmyslovým inženýrům a návrhářům továrních zařízení vzít existující 2D návrhy vytvořené v AutoCADu a definovat cesty a body materiálových toků uvnitř továrny. Nová technologie poskytuje možnost zpětné vazby v reálném čase pro optimalizaci pohybu výrobního materiálu, což umožňuje přesnější vyhodnocení více scénářů již ve fázi návrhového procesu. Technologie může být aplikována na nové nebo existující 2D návrhy vytvořené v softwarech AutoCAD 2011, AutoCAD Architecture 2011, AutoCAD Mechanical 2011 a Autodesk Factory Design Suite 2011.

„Tato technologie je zajímavým doplňkem našeho softwarového portfolia zaměřeného na návrhy továren,“ řekl Scott Reese, senior director Autodesk Manufacturing Industry Group. „Funkcionalita Factory Layout Optimization umožní našim zákazníkům z výrobního sektoru eliminovat z jejich návrhových procesů postupy typu „pokus-omyl“ a mít větší důvěru ve svá rozhodnutí.“

Dostupnost: Factory Layout Optimization pro AutoCAD bude dostupná na Autodesk Labs po omezenou dobu. Factory Layout Optimization pro AutoCAD je kompatibilní se softwarem AutoCAD 2011, AutoCAD Architecture 2011, AutoCAD Mechanical 2011 a Autodesk Factory Design Suite 2011 – jak ve 32bitových tak v 64bitových verzích. Uživatelské rozhraní Factory Layout Optimization pro AutoCAD je v angličtině, ale technologie samotná je kompatibilní se všemi ne-anglickými verzemi podporovaných aplikací.

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Komentáře