Sada nástrojů pro AutoCAD Civil 3D rozšiřuje možnosti oblíbeného oborového řešení pro inženýrské stavby o řadu užitečných funkcí i automatizovaných úkonů

Praha, 12. prosince 2012 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a PLM řešení ve střední Evropě, navazuje na dřívější vývoj nástrojů pro klíčové produkty společnosti Autodesk a po nadstavbách Revit Tools a Inventor Tools přináší projektantům sadu nástrojů Civil Tools. Usnadní jim každodenní práci na projektech přímo v prostředí softwaru Autodesk Civil 3D.

AutoCAD Civil 3D je projekční software určený pro inženýrské a liniové stavby, úpravy terénu a geodézii. Nadstavbová aplikace Civil Tools rozšiřuje možnosti aplikace AutoCAD Civil 3D 2013 o celou řadu užitečných funkcí. Za všechny jmenujme:

  • 2D texty do 3D – automatický převod 2D popisek výšky do odpovídající výšky.
  • COGO body z povrchu – tvorba skupiny tzv. COGO bodů ve vrcholech upraveného terénu.
  • Změnit výšku vrstevnic – nastavení skutečné výšky vrstevnic, zejména pro konverzi 2D vrstevnic do 3D modelu.
  • Lineární rozšíření – tvorba hrany podél trasy a parametrického rozšíření v zadaných staničeních.
  • Hromadné přejmenování – dávkové přejmenování stop příčných řezů.
  • Extrahovat příčné řezy – převod vybraných příčných řezů na entity aplikace AutoCAD.
  • Převod do 2D – přeměna vybraných Civil objektů z 3D do 2D.
  • Slož – opak příkazu Rozlož (Explode).
  • Vzdálenost ve 2D – zobrazení vzdálenosti v půdorysu.
  • On-line nástroje – usnadnění přístupu k webovým zdrojům (k domácí stránce aplikace i technické podpoře CAD Studia).

Sada nástrojů Civil Tools je dostupná v češtině i angličtině. Zákazníci CAD Studia ji získávají zdarma jako bezplatný bonus k produktu AutoCAD Civil 3D 2013 CS+. Ostatní uživatelé si mohou licenci plné verze zakoupit nebo získat zdarma – například při prodloužení předplatného k aplikaci Civil 3D.

„Označení CS+, tedy CAD Studio Plus, znamená nejen rozšířenou technickou podporu, ale také doplňkové nástroje, implementační dokumenty, knihovny, šablony, styly a další materiály dodávané našim zákazníkům – exkluzivně s CAD aplikacemi Autodesku,“ upřesňuje Vladimír Michl, manažer pro rozvoj společnosti CAD Studio. „Při vývoji nových nástrojů se vždy snažíme čerpat z námětů a přání samotných uživatelů, zejména těch z Česka a Slovenska. Pravidelně nabízíme vylepšení a aktualizace, které dále zjednodušují projektantům a konstruktérům tvůrčí práci.“

Další informace, videoukázky nástrojů a aktuality k sadě Civil Tools: cadstudio.cz/civiltools.

Sada nástrojů Inventor Tools (X-Tools) pro Autodesk Inventor je dostupná ve verzi 2.2 na adrese cadstudio.cz/inventortools, Revit Tools pro Autodesk Revit pak ve verzi 1.5 na stránce cadstudio.cz/revittools.

Komentáře