Krok automobilky dále posiluje vedoucí pozici Siemens PLM Software v automobilovém průmyslu a podtrhuje důležitost jeho otevřené strategie.

PLANO, Texas, 1. únor 2011 –– Siemens PLM Software, obchodní jednotka Siemens Industry Automation Division a jeden z hlavních světových dodavatelů softwaru a služeb pro řízení životního cyklu výrobků (PLM – Product Lifecycle Management), dnes oznámil, že společnost Aston Martin standardizuje svůj globální proces vývoje sportovních vozů za využití softwarového řešení NX pro integraci počítačem podporovaného projektování, výroby a inženýrských činností (CAD/CAM/CAE). Rovněž využije software Teamcenter na řízení informací o produktech a procesech. Nasazení nového řešení v celém podniku Aston Martinu umožní zlepšit produktivitu, řízení procesů a dodatečnou globální spolupráci při navrhování a vývoji produktů.

Sofistikovanější design a vývoj produktů přinutil řadu výrobců z oblasti automobilového průmyslu přehodnotit své nynější systémy, aby zajistili použití nejlepších technologií. Aston Martin začal s procesem rozsáhlé evaluace PLM před dvěma roky. Rozhodnutí přejít ze stávající technologie na NX a Teamcenter bylo stěžejní při naplňování firemního poslání, kterým je vývoj předních sportovních automobilů v celosvětovém měřítku.

“Automobilový průmysl prochází velkou transformací v oblastech technologie a také vlastního provozu. Zvýšená komplexita vozů a měnící se ekonomické podmínky nutí producenty automobilů přehodnotit stávající PLM aplikace a sladit je s těmi nejlepšími dostupnými na trhu,” uvedl Sanjeev Pal, PLM analytik ve společnosti IDC Corp.

“Producenti luxusních automobilů jako Aston Martin se musí v dnešním prostředí rozhodovat rychleji a efektivněji. Jsme velmi rádi, že byla naše technologie vybrána pro plánování produktů pomocí detailních inženýrských procesů, které jsou kritické pro zvyšování produktivity,” řekl Chuck Grindstaff, prezident a technický ředitel Siemens PLM Software. “Pro automobilové výrobce je povinnost dokázat řídit vyšší sofistikovanost všech systémů v autě, aby byla zabezpečena kvalita, a současně se zkrátilo dodání na trh.”

Rozhodnutí Aston Martinu přejít na  technologii Siemens PLM Software jako celopodnikový standard PLM podtrhuje důležitost otevřeného PLM prostředí na podporu inovací a řízení větší komplexnosti. Rovněž demonstruje škálovatelnost řešení Siemens PLM Software, která je nutná při uspokojování potřeb výrobců aut.

Vedoucí pozice Siemens PLM Software v automobilovém průmyslu

Siemens PLM Software je předním dodavatelem výrobců aut ve všech oblastech vývoje a výroby produktů, ve kterých se využívá PLM. Přední technologie Siemens PLM Software jsou využívány producenty aut a jejich dodavateli při spolupráci, plánování, navrhování a ověřování v procesu vývoje a výroby automobilů. Řešení uspokojují kritické potřeby předních výrobců pro řízení spolupráce při komplexních inženýrských činnostech a v rozšířených dodavatelských sítích. Siemens PLM Software umožnil zvýšení efektivity a podpořil řadu inovací v automobilovém průmyslu, a to odstraňováním překážek mezi inženýrskými činnostmi a všemi ostatními disciplinami spojenými s životním cyklem výrobků a vytvořením přístupu k designu, analýze a simulaci v reálném čase.

O společnosti Siemens PLM Software

Siemens PLM Software, obchodní jednotka divize Siemens Industry Automation, je předním světovým dodavatelem softwaru a služeb v oblasti PLM s 6,7 miliony licencí a 69 500 zákazníky po celém světě. Vedení společnosti Siemens PLM Software sídlí v texaském Planu. Vedení společnosti Siemens PLM Software v Plano v Texasu spolupracuje s řadou firem při přípravě otevřených řešení, která jim umožňují přeměnu více nápadů do úspěšných výrobků. Více informací o produktech a službách Siemens PLM Software naleznete na webové adrese: www.plm.automation.siemens.com/cz_cz.

O divizi Siemens Industry Automation

Divize Siemens Industry Automation (Norimberk, Německo) je celosvětovým lídrem v oblasti automatizovaných systémů, ovládacích prvků a průmyslového softwaru. Portfolio společnosti sahá od standardních produktů pro výrobní a zpracující odvětví až po řešení pro celá průmyslová odvětví, včetně automatizace automobilové výroby nebo chemiček. Jakožto přední světový dodavatel softwaru divize Industry Automation optimalizuje celý hodnotový řetězec dodavatelů – od projektování produktů přes vývoj po samotnou výrobu a široké spektrum služeb v oblasti údržby. Společnost zaměstnává zhruba 39 000 zaměstnanců po celém světě (údaj k 30. září) a ve fiskálním roce 2009 vykázala příjmy ve výši 7,0 miliardy euro. www.siemens.com/industryautomation

Komentáře