CADfórum 2010 už zítra! * V programu Blender 3D vznikl fantastický film * Graphisoft uvedl českou verzi ArchiCADu 14 * Novinka Bonzai3d také v češtině

CADfórum 2010 už zítra!

Kongres hotel Jezerka na Sečské přehradě přivítá v úterý 5. října až dvě stovky uživatelů CAD softwaru, kteří se zajímají o novinky v této oblasti. Společnost Xanadu pořádá v srdci Železných hor již sedmý ročník velmi populárního uživatelského setkání, které si vydobylo dobrou pověst zejména pro svůj odborný obsah – o odborné problematice využití CAD a PDM softwaru v praxi zde přednášejí samotní uživatelé. Časopis CAXMIX, jakožto významný mediální partner, nebude na této konferenci samozřejmě chybět. Více informací a registrační formulář pro případ, že byste se ještě na poslední chvíli rozhodli této události zúčastnit, naleznete na webu www.konference.cadforum.cz.

(Zdroj: CAXMIX.cz)


V programu Blender 3D vznikl fantastický film

27. září proběhla v rámci Nizozemského filmového festivalu premiéra animovaného fantasy snímku „Sintel“, který je zajímavý hned z několika ohledů. Pomineme-li jeho samotné filmové kvality, jde především o to, že byl vytvořen v bezplatném opensource modelovacím programu Blender 3D přímo pod taktovou jeho programátora. Cílem producenta Tona Roosendaala byl totiž také další rozvoj programu souběžně s výrobou filmu a také snaha o vytvoření materiálu, který poslouží široké veřejnosti k rozvoji poznání o moderních grafických technologií. Také proto bude film i veškerá zdrojová data zpřístupněny dalším filmařům a zájemcům o počítačovou animaci pod licencí Creative Commons.

(Zdroj: Blender.org)


Graphisoft uvedl českou verzi ArchiCADu 14

Jako šestnáctá v pořadí přichází česká mutace populárního programu ArchiCAD 14, který je určen pro architekty a stavební projektanty. Aplikace je dodávána v celkem 26 lokalizovaných variantách, distribuovaných postupně během třetího čtvrtletí letošního roku.

(Zdroj: Graphisoft.com)


Novinka Bonzai3d také v češtině

Mladý program Bonzai3d od firmy AutoDesSys byl ve verzi  2.2 doplněn o české uživatelské rozhraní. Pro intuitivní 3D modelář, který na první pohled připomíná populární Google SketchUp, je tedy český trh pravděpodobně odbytištěm s velkým potenciálem, zvážíme-li, že je tento software vedle češtiny dostupný už jen v anglické, francouzské, německé, italské, španělské, japonské a korejské verzi.

(Zdroj: Formz.com)

Komentáře