Trh s 3D CADy dál poroste * SolidCAM Xpress za příznivou cenu * SolidWorks 2011 odtajněn * Scania využije Catii i Enovii * Šest HD monitorů na jedné grafické kartě * Nový ovladač 3Dconnexion pro Google SketchUp * BricsCAD V10 zpřístupní DWG na Linuxu

Globální studie předpovídá růst trhu s 3D CADy

Zpráva, kterou vyhotovila společnost Technavio na základě rozhovorů s prodejci CAD softwaru po celém světě, odhaduje vývoj situace v rozmezí let 2009 až 2013 a růst trhu v objemu 15,3 %. Jeho stimuly má být poptávka po řešeních, která umožní rychlejší produkci nových výrobků, hbité reakce na požadavky zákazníků, rostoucí důležitost sdílení technických informací a týmové spolupráce, výhody virtuálních prototypů, umožňujících snižovat náklady na prototypy skutečné, důraz na vysoce kvalitní design s minimálními náklady na přepracování a lepší vizualizace. Autoři průzkumu dále uvádějí, že rozvoj 3D CAD softwaru negativně ovlivňuje vysoká cena těchto řešení, pro kterou velké množství potenciálních uživatelů upřednostní raději levné 2D programy. Kompletní studii je možné objednat u firmy Technavio za 1 181 eur.

Zdroj: Companiesandmarkets.com


SolidCAM Xpress – jednoduchý CAM přímo v SolidWorksu

Firma SolidCAM představila nový produkt SolidCAM Xpress, který se integruje přímo do systému SolidWorks a zpřístupňuje uživatelům tohoto 3D CAD systému vyspělé CAM funkce pro 2,5osé frézování a 3D obrábění. Další funkčnost bude k dispozici prostřednictvím rozšiřujících modulů. Pořizovací cena SolidCAMu Xpress v USA činí velmi zajímavých 1 595 dolarů.

Zdroj: SolidCAM


SolidWorks 2011 vstupuje na trh

Nová verze populárního strojírenského CAD systému přichází vybavena více než dvěma sty novinkami a především posílena v oblasti výkonu a stability. Česká verze bude novinářům představena 22. září. Již nyní se však můžete s tímto programem detailně seznámit v časopisu CAXMIX, kde mu věnujeme celé čtyři strany (v distribuci je od 6. září).

Zdroj: SolidWorks


Scania využije Catii i Enovii

Světoznámý výrobce nákladní automobilové techniky a autobusů se při vývoji spoléhá na programy firmy Dassault Systèmes. Jeho produkty jsou vyvíjeny jako detailní 3D modely v systémech Catia a Enovia, včetně aplikací pro výpočetní analýzy nebo tvorbu marketingových materiálů. Scania zaměstnává kolem 32 tisíc lidí a působí zhruba ve stovce zemí. Přibližně 2400 jejích zaměstnanců pracuje v oddělení výzkumu a vývoje, většina z nich ve Švédsku. Uvedené počítačové systémy má k dispozici asi 650 zaměstnanců.

Zdroj: Dassault Systèmes


Bricscad V10 zpřístupní DWG uživatelům Linuxu

Podle společnosti Bricsys je Bricscad V10 vůbec prvním CAD systémem, který zpřístupní uživatelům Linuxu souborový formát DWG. Bricscad pro Linux nabídne plnou podporu programovacího jazyku LISP a více než pět stovek rozšiřujících aplikací vytvořených nezávislými vývojáři. K dispozici bude patnáct jazykových verzí kompatibilních s distribucemi Fedora 12, OpenSuse 11.1 a Ubuntu 9.10 nebo jejich novějšími verzemi.

Zdroj: Bricsys


Nová karta od AMD utáhne šest HD displejů najednou

Technologie, které jsme zvyklí vídat obvykle jen ve výbavě nejbohatších podniků, se stávají dostupnými i pro koncové zákazníky. Řeč je v tomto případě o videostěnách, tedy souběžné kombinaci několika displejů s vysokým rozlišením, které dohromady vytvoří jednotný obraz. Nová grafická karta ATI FirePro V9800 právě tuto funkčnost nabízí. Díky jejím 4 GB paměti GDDR5 a šesti miniaturizovaným konektorům DisplayPort dokáže synchronizovat obraz až na šesti monitorech s vysokým rozlišením. Na rozdíl od počítačů, které pro tentýž úkol musejí využít více grafických karet vedle sebe, je toto řešení dostupné prakticky pro jakýkoliv CAD nebo DCC software.

Zdroj: AMD


Snazší práce s 3Dconnexion ve SketchUpu

Firma 3Dconnexion připravila nový ovladač pro svá polohovací zařízení, určený pro uživatele programu Google SketchUp. Aktualizovaný software v kombinaci s „3D myší“ usnadní orientaci v modelovacím prostoru, zavádí pojmy jako automatický střed rotace, centralizovaná vyskakovací menu a mód helikoptéry, jenž umožní prolétat vytvořenými modely obdobně jako v populární Google Earth. Update je k dispozici pro všechny momentálně prodávané modely včetně nejnovějšího SpacePilot Pro, SpaceExplorer, SpaceNavigator a SpaceNavigator for Notebooks. Stahujte zde.

Zdroj: 3Dconnexion

Komentáře