Sestavy z Inventoru přístupné z mobilu * Grafická technologie PhysX v profesionálním strojírenství * Realistické vizualizace ze SketchUpu * 2D kreslení zdarma už i na Mac OS * Čtvrtletní obrat Adobe se přiblížil k miliardě dolarů

Sestavy z Inventoru přístupné z mobilu

Čerstvě představený software Inventor Publisher 2011 slouží k vytváření technické dokumenace a manuálů ke strojírenským výrobkům. Vedle plošné vektorové grafiky a formátu 3D PDF dokáže v nové verzi publikovat prostorové modely také přímo na mobilní dotyková zařízení iPhone, iPad a iPod. Umožní jim to bezplatná doplňková aplikace Autodesk Inventor Publisher Mobile Viewer, kterou lze získat v internetovém obchodě Apple Appstore.

(Zdroj: Autodesk.com)


Grafická technologie PhysX v profesionálním strojírenství

Mechatronics Concept Designer je nový produkt firmy Siemens PLM Software určený speciálně pro podporu navrhování obráběcích nástrojů a produkčních strojů. Funkčně vychází z kombinace systémů NX a Teamcenter, s ohledem na pokrytí kompletního návrhového procesu při vývoji nového stroje se zapojením všech odborných profesí – propojení s PLM systémem Teamcenter umožňuje specialistům z různých oddělení pracovat na návrhu souběžně. Vzhledem k tomu, že se při modelování a simulacích opírá o přelomovou grafickou technologii PhysX, vyvinutou společností Nvidia, dokáže Mechatronics Concept Designer vizualizovat a analyzovat návrh s bezprostředností a efektivitou moderních počítačových her.

(Zdroj: Siemens.com)


Realistické vizualizace ze SketchUpu

Jestliže jste si oblíbili jednoduchý modelář Google SketchUp, může vám přijít vhod plug-in SU Podium, který byl právě nyní představen ve své druhé verzi. Tato aplikace dokáže navzdory své nenáročnosti vytvářet ve SketchUpu věrné fotorealistické vizualizace a k dispozici je i v bezplatné verzi. SU Podium V2 uplatní uživatelé SketchUpu 7, 8 a Pro na Windows i Mac OS.

(Zdroj: Suplugins.com)


2D kreslení zdarma už i na Mac OS

Míra podpory operačního systému Mac OS ze strany výrobců CAD softwaru neustále graduje. Firma Dassault Systèmes nyní uvolnila ke stažení bezplatnou verzi své nedávné novinky – 2D CADu DraftSight. Program je již nyní k dispozici pro Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a připravuje se verze pro Linux. Stahujte zde.

(Zdroj: 3ds.com)


Čtvrtletní obrat Adobe se přiblížil k miliardě dolarů

Výrobce profesionálních grafických aplikací oznámil rekordní tržby za třetí čtvrtletí tohoto fiskálního roku, které dosáhnou výše 990,3 milionů amerických dolarů. V porovnání s loňským výsledkem 697,5 milionů to znamená 42% nárůst. Obdobného obchodního výsledku chce firma dosáhnout i v posledním čtvrtletí.

(Zdroj: Adobe.com)

Komentáře