Na trh vstupuje nová verze strojírenského CAD systému Solid Edge s označením ST7. Proč by právě tato aplikace měla potenciální uživatele zajímat? Na to jsme se zeptali přímo Russella Brooka, který má jako ředitel marketingu prosazování tohoto softwaru v náplni své práce.

Proč vybrat Solid Edge?

Solid Edge ST7 je vyvíjen s důrazem na požadavky našich uživatelů s cílem maximálně zlepšit uživatelskou zkušenost. Řada vylepšení v poslední verzi zajišťuje pro začátečníky rychlejší a snazší učení a zároveň přináší větší efektivitu i pro zkušené uživatele. Naše jedinečná synchronní technologie je tak ještě užitečnější pro všechny. Spolu s rozšířením ekosystému partnerských aplikací podporujeme naše uživatele v tom, aby konstrukční práce probíhala co nejsnadněji.

Tvorba tzv. 3D skici v Solid Edge ST7. Zdroj: Siemens PLM Software
Tvorba tzv. 3D skici v Solid Edge ST7. Zdroj: Siemens PLM Software

Můžete vytipovat tři nejzajímavější novinky v Solid Edge ST7?

Vybrat pouze tři nejzajímavější novinky je poměrně obtížné, protože vylepšení je celá řada. Za nejzásadnější považuji:

1. Nové možnosti renderování poskytované technologií KeyShot společnosti Luxion, rychle a snadno vytvářejí fotorealistické vizualizace a animace přímo z modelovacího prostředí. Interní testování ukázalo, že tato technologie výrazně zlepšuje celkovou kvalitu obrazu a až pětinásobně zrychluje fotorealistické renderování nativních 3D modelů v reálném čase.

Fotorealistická vizualizace motoru v Solid Edge ST7. Zdroj: Siemens PLM Software
Fotorealistická vizualizace motoru v Solid Edge ST7. Zdroj: Siemens PLM Software

 

2. Dále již zmiňované vylepšení uživatelského prostředí Solid Edge ST7. Jde o zatím nejintuitivnější operační prostředí, jaké kdy bylo vytvořeno. Nová úvodní stránka, vzdělávací tutoriály a rozšířené tipy pro používání nástrojů umožňují novým uživatelům rychle se seznámit s aplikací a jejími funkcemi a pokročilým uživatelům pomáhají zvýšit produktivitu práce.

Přehledné uživatelské rozhraní Solid Edge ST7. Zdroj: Siemens PLM Software
Přehledné uživatelské rozhraní Solid Edge ST7. Zdroj: Siemens PLM Software

3. Za třetí nejzajímavější považuji vylepšení správy konstrukčních dat založené na technologii SharePoint od společnosti Microsoft. Vylepšený vizuální přístup a nové workflow umožňují spolupráci uživatelů na jednom místě. To usnadňuje práci konstruktérů a práci na složitých projektech. Provádění konstrukčních změn je tak rychlejší  a celkově dochází ke zvýšení  produktivity práce.

ccc
Správa konstrukčních dat založená na technologii SharePoint. Zdroj: Siemens PLM Software

Komentáře