Kouzlo zvané „multitasking“, umožňující zpracovávat na počítačích více úloh současně (byť jsou rodu mužského), nás naučilo mít zároveň otevřeno více programů, ale také výkresů v CADu.

Co s tím, když se pak chceme pokud možno co nejrychleji dostat právě k tomu souboru, který zrovna potřebujeme? V takovém případě máte na výběr hned několik možností a je jen na vás, která vám vyhovuje.

1. Přecházet mezi otevřenými výkresy můžete postupně klávesovou zkratkou Ctrl + Tab.

2. Je-li takových otevřených výkresů více, bude rychlejší sáhnout ve spodní stavové liště po ikoně „Rychlé pohledy výkresů“, která vám nabídne pás složený z náhledů jednotlivých souborů.

3. Jestliže se spíše zorientujete ve výkresech podle jejich názvů, přepněte se v pásu karet na menu „Pohled“ a ve skupině „Okna“ klepněte na volbu „Přepínání mezi okny“. Ta vám nabídne seznam otevřených výkresů včetně kompletního zápisu o jejich umístění na disku.

4. Pakliže si vystačíte opravdu jen se samotným názvem, bude vám možná vyhovovat nabídka „poslední dokumenty“, kterou najdete pod tlačítkem hlavního menu „A“. Zobrazení jejich výpisu můžete nastavit podle svých potřeb jako textový seznam, nebo včetně malých náhledů a třídit podle data přístupu, velikosti, nebo typu.

Osvojili jste si sami ještě nějaký jiný, možná výhodnější způsob? Budeme rádi, když se o něj s ostatními čtenáři podělíte.

Licenci systému AutoCAD 2011, kterou využíváme při přípravě tipů a návodů, redakci časopisu CAXMIX poskytla společnost CAD Studio. Část tipů a návodů pro tento web čerpáme od věhlasné propagátorky AutoCADu, Ellen Finkelstein, s jejím laskavým svolením.

Komentáře