Autodesk 360 je profesionální webová služba, jejímž prostřednictvím můžete zálohovat počítačové soubory a podle potřeby je kontrolovaně sdílet s vašimi kolegy či přáteli.

Díky možnosti nahrávat velké soubory a funkcím pro jejich jednoduché sdílení, je Autodesk 360 rozhodně praktičtější, než nejrůznější úschovny, umožňující v podstatě jen nahrát soubor a odeslat e-mailem odkaz. Cloudový nástroj Autodesk 360, který najdete na webu http://360.autodesk.com, vám poskytne zdarma 5 GB prostoru, případně až 25 GB na jednoho uživatele, pokud jste zákazníkem Autodesku s aktivním Subscription.

Registrace i pochopení, jak Autodesk 360 používat, vám zabere jen pár minut. Více už v následujícím postupu.

Přejděte na web https://360.autodesk.com
Přejděte na web https://360.autodesk.com a klepněte na tlačítko „Vytvořit účet“.
Registrace obnáší nejzákladnější osobní údaje, platnou e-mailovou adresu a heslo.
Registrace obnáší nejzákladnější osobní údaje, platnou e-mailovou adresu, zvolené přihlašovací jméno a heslo.
Zobrazí se vám pracovní plocha Autodesk 360 s nabídkou několika nástrojů a nápovědy. Pro nahrání prvního souboru klepněte na tlačítko "Odeslat dokument".
Zobrazí se vám pracovní plocha Autodesk 360 s nabídkou několika nástrojů a nápovědy. Pro nahrání prvního souboru klepněte na tlačítko „Odeslat dokument“.
Zobrazí se dialogové okno pro nahrání souborů z vašeho počítače. Ty můžete buď přetáhnout myší do plochy s textem "Přetáhněte sem", nebo je vyberte obvyklým způsobem přes Průzkumníka tlačítkem "Vybrat dokumenty".
Zobrazí se dialogové okno pro nahrání souborů z vašeho počítače. Ty můžete buď přetáhnout myší do plochy s textem „Přetáhněte sem“, nebo je vyberte obvyklým způsobem přes Průzkumníka tlačítkem „Vybrat dokumenty“.
Zvolené soubory se po chvilce nahrají na cloudové úložiště. Abyste je viděli on-line, musíte kliknout na odkaz "Aktualizovat seznam" ve zvýrazněném poli v okně "Poslední aktivity".
Zvolené soubory se po chvilce nahrají na cloudové úložiště. Abyste je viděli on-line, musíte kliknout na odkaz „Aktualizovat seznam“ ve zvýrazněném poli v okně „Poslední aktivity“.
Po aktualizaci zobrazení můžete soubor sdílet nebo komentovat (viz dvě ikony na konci řádku daného souboru). Jednoduše najeďte kurzorem myši nad ikonu a vyberte požadovanou možnost. Například, chcete-li sdílet soubor s vybraným kolegou, zvolte v nabídce "Sdílet" - "Soukromé sdílení".
Po aktualizaci zobrazení můžete soubor sdílet nebo komentovat (viz dvě ikony na konci řádku daného souboru). Jednoduše najeďte kurzorem myši nad ikonu a vyberte požadovanou možnost. Například, chcete-li sdílet soubor s vybraným kolegou, zvolte v nabídce „Sdílet“ – „Soukromé sdílení“.
Zobrazí se okno pro nastavení sdílení vybraného dokumentu. Sdílení provádíte na příslušné e-mailové adresy. Po zadání e-mailu do příslušného políčka nezapomeňte vložení potvrdit tlačítkem "Přidat" a následně "Uložit".
Zobrazí se okno pro nastavení sdílení vybraného dokumentu. Sdílení provádíte na příslušné e-mailové adresy. Po zadání e-mailu do příslušného políčka nezapomeňte vložení potvrdit tlačítkem „Přidat“ a následně „Uložit“.
Jakmile máte určeno, na kterou e-mailovou adresu má být soubor sdílen, můžete v okně "Přístup" nastavit úroveň přístupu k datům pro daného uživatele. Klepněte na malou šipku u položky "Pohled" a zvolte míru kompetencí.
Jakmile máte určeno, na kterou e-mailovou adresu má být soubor sdílen, můžete v okně „Přístup“ nastavit úroveň přístupu k datům pro daného uživatele. Klepněte na malou šipku u položky „Pohled“ a zvolte míru kompetencí.
Poté, co máte zvoleno, komu budete soubor sdílet a s jakými právy, klepněte na tlačítko "Uložit a pozvat."
Poté, co máte zvoleno, komu budete soubor sdílet a s jakými právy, klepněte na tlačítko „Uložit a pozvat.“

Poznámka: Pokud tento návod používáte za účelem naší soutěže „Zkonstruujte ježka v kleci pro 21. století„, sdílejte CAD soubor s vaším návrhem na e-mailovou adresu soutez@prumysl.cz a nastavte pro ni na sdílení „Plný přístup“.