Nadnárodní společnost Tech Data oznámila odkoupení aktiv firmy Man and Machine, která je významným evropským distributorem řešení značky Autodesk.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Tech Data kupuje aktiva Man and Machine

Mnichov, 16. 9. 2011 – Společnost Tech Data, přední distributor technologií a IT produktů, oznámila dohodu o koupi aktiv společnosti Man and Machine. Akvizice by měla být dokončena do konce října po splnění podmínek a schválení Evropskou komisí.

Společnost Man and Machine je lídrem mezi VAD distributory na řadě silných evropských trhů – v Německu, Spojeném království, Francii, Itálii, Švýcarsku, zemích Beneluxu, Polsku nebo Rumunsku.

Díky akviziční dohodě posílí TDDatech, design softwarová divize Tech Data, svou pozici v Evropě. Vůbec poprvé bude mít zastoupení v Beneluxu a v Rumunsku a rozšíří své produktové portfolio o software Autodesk v Itálii, Francii, Velké Británii a Polsku. Dosavadní zaměstnanci Man and Machine posílí také kvalifikované týmy TDDatech v celé Evropě.

„Tato dohoda je dalším důkazem strategie společnosti Tech Data, kdy provádíme výběrové akvizice v technologických oblastech, v nichž cítíme mimořádný potenciál růstu a možnost vylepšit služby pro naše zákazníky,“ řekl Nestor Cano, prezident Tech Data Europe.

Tech Data chce maximálně využít znalostí a zkušeností Man and Machine v oblasti distribuce s přidanou hodnotou.

„Jsme přesvědčeni, že TDDatech poskytne skvělé zázemí pro další rozvoj značky Autodesk. Pro TDDatech hovoří 25 let zkušeností a úspěchů na trhu,“ prohlásil Adi Drotleff, generální ředitel Man and Machine.

Steve Blum, Senior Vice President Autodesk pro celosvětový prodej a služby dodává: „Těšíme se na vzájemnou úzkou spolupráci, kdy budeme moci poskytovat našim partnerům a zákazníkům přední 3D návrhářská a inženýrská řešení.“

Mike Appel, ředitel TDDatech Europe, uzavírá: „Uzavřená dohoda nás mimořádně těší. Podporuje naši strategii rozšiřování a zlepšování našich služeb a přidanou hodnotu kanálu Autodesk.“

Více informací o společnosti Tech Data Distribution najdete na www.techdata.cz; www.techdata.sk.

O společnosti Tech Data Distribution

Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je přední distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software pro český a slovenský trh. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, vlastněné od roku 1999 americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. K obsluze svých zákazníků využívá logistické centrum v Boru u Tachova, které v rámci Tech Data Corporation patří mezi největší na světě.

O společnosti Tech Data Corporation

Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ GS: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 100 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 109. místě a dosáhla tržeb ve výši 24,4 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2011. Více informací najdete na: www.techdata.com

Komentáře