Firma Cimatron připravila ve spolupráci s výrobcem řezných nástrojů Iscar novou aplikaci Iscar Tool Advisor dostupnou v jejím CAD/CAM systému CimatronE, která pomůže s výběrem vhodných nástrojů, držáků a řezných podmínek při obrábění.

(Zdroj: Tisková zpráva)

CimatronE představuje Iscar Tool Advisor, nástroj pro zvýšení efektivity obrábění

Givat Shmuel, Izrael – 3.11.2011 – Společnost Cimatron Limited (NASDAQ a TASE: CIMT) oznámila partnerství s výrobcem řezných nástrojů Iscar skrz aplikaci Iscar Tool Advisor (ITA) v CAD/CAM software CimatronE.

„Tento nový nástroj nabízí uživatelům kombinaci funkcionality CimatronE a odbornosti Iscar,“ řekl Ira Bareket, vice president prodeje a marketingu společnosti Cimatron.

Na základě vstupních dat, např. výkon stroje, adaptace, úběr materiálu aj., od programátora, ITA navrhne optimální nástroj a řezné podmínky. Zákazníci CimatronE získají připojení k ITA online portálu, kde se nadefinují konkrétní informace o obrábění, ITA poté navrhne řezné nástroje, držáky a řezné podmínky, které budou přímo nahrány do CimatronE. Použití ITA optimalizuje NC procesy, což vede ke zkrácení strojního času a prodloužení životnosti nástroje.

„Často se stává, že volba nástroje a řezných podmínek je velice nevhodná pro konkrétní práci,“ řekl Bareket a dodává: „NC programátoři typicky volí nástroje a technologii na základě svých předešlých zkušeností, nicméně se často nabízejí jiná a efektivnější řešení.“ Kombinace CimatronE s ITA nabízí programátorům instantní a nejnovější nástroje pro dosažení nejlepších výsledků.

CimatronE a ITA inovace byly poprvé představeny na EMO veletrhu v Hanoveru 2011 a dostalo se jim značné pozornosti od návštěvníků.

 

Komentáře