Uživatelské setkání a konference SolidWorks World 2017 přilákala do Los Angeles přes pět tisíc návštěvníků. V neděli, den před hlavní sekcí, si uživatelé vyřizovali akreditace a ve večerních hodinách už navštívili partnerský pavilon.

Mnozí uživatelé SolidWorksu přijeli do Los Angeles v předstihu. V neděli totiž probíhalo ověřování jejich znalostí, úspěšní získali ocenění v podobě certifikátu. Ten může zvýšit kvalifikaci i uplatnění v zaměstnání.

Společnost Dassault Systèmes organizuje setkání za účasti platinových, zlatých a stříbrných sponzorů. Ti (společně s ostatními firmami) prezentují novinky v partnerském pavilonu. Jedná se doprovodný program konference a letošní ročník je výjimečný rekordním počtu vystavovatelů. V Convention Centru v Los Angeles se jich sešlo rovných 117!

V nedělní podvečer navštívili uživatelé SolidWorksu partnerský pavilon. Letos zde své novinky a zajímavosti prezentuje a vystavuje 117 firem. Foto: Marek Pagáč
V nedělní podvečer navštívili uživatelé SolidWorksu partnerský pavilon. Letos zde své novinky a zajímavosti prezentuje a vystavuje 117 firem. Foto: Marek Pagáč

Mezi vystavujícími společnostmi nechybí 3D Systems, Dell, HP, Lenovo, Microsoft, AMD, ProtoLabs, Sindoh, Stratasys, Zemax, Ultimaker, Markforged a mnohé další. Orientaci návštěvníkům usnadňuje interaktivní mobilní aplikace s podrobnou agendou a mapou. V zákulisí již sledujeme přípravu oblíbené soutěže Model Mania o hodnotné ceny. Jelikož novináři nemají po celou dobu konání konference k soutěži přístup, přineseme vám zadání i názorný postup modelování až po vyhlášení výsledků (po skončení konference).

Hlavní trendy SolidWorks World 2017

V kuloárech jsme zaznamenali rozdělení letošní konference do čtyř hlavních oblastí:

  • internet věcí (Internet of Things – IoT),
  • integrovaná bezvýkresová dokumentace a sdělování informací o výrobcích a výrobě ve 3D (Model Based Definition – MBD),
  • aditivní výroba (Additive Manufacturing),
  • tradiční výrobní metody s integrací CAM do CAD (Subatractive Manufactuirng Learning).

Nechme se tedy překvapit, co nového nám v hlavní sekci (v pondělí 17.15 středoevropské času) představí generální ředitel společnosti Dassault Systèmes SolidWorks Gian Paolo Bassi se svými kolegy. Hlavními prezentujícími budou Mark Tremonti, Paul Reed Smith a Jonathan Wasserman, podělí se o zkušenosti ze spolupráce na konstrukčním návrhu kytary. Moderátorem pondělní přednášky bude Jason Silva z National Geographic Channel, který uvádí pořad Brain Games (filmová série o inovacích, technologiích, kreativitě, futurismu a metafyzice).

Chcete-li přednášky sledovat živě z pohodlí domova, navštivte stránku Sledujte živě přednášky z konference SWW 2017.

Komentáře