Dvě miliardy eur a šedesát šest milionů k tomu – takových tržeb dosáhla vloni společnost Dassault Systèmes, z jejíhož velmi mohutného portfolia budou našim čtenářům nejbližší produkty Catia a SolidWorks.

Tržba v této výši potvrzuje Dassault Systèmes na pozici lídra mezi dodavateli CAx a PLM řešení, přičemž druhou příčku obhájí opět Autodesk (očekává se, že za dané období utrží kolem 2,25 miliardy dolarů; dozvíme se do konce února), třetí pak patří firmě PTC, jež ve fiskálním roce 2013 vydělala 1,29 miliardy dolarů.

Pro úplnost dodejme, že nejsou veřejně známa data za společnost Siemens PLM Software, která dle vyjádření jejího vedení dosahuje tržeb na úrovni „větší než PTC, menší než Dassault“, což je dosti neurčitá definice, vzhledem k tomu, že jedna z těchto firem má tržby dvakrát vyšší, než druhá.

Kromě výše jmenované, která je velkou neznámou, mají ostatní tři jeden společný znak a tím je výrazné zpomalení růstu ročních tržeb, který nyní se pohybuje v rozmezí kladných dvou až pěti procent meziročně.

Pro zákazníky, respektive uživatele systémů Catia, SolidWorks, AutoCAD, Autodesk Inventor, NX nebo Solid Edge, je ale nakonec nejdůležitější, nakolik kvalitně tyto nástroje dokážou uspokojit jejich potřeby a očekávání. V tomto ohledu je nabídka velmi vyrovnaná a zároveň je zajímavé sledovat, jak rozdílně se vyvíjí současné strategie čtyř firem, jež za těmito aplikacemi stojí.

Komentáře